Urodzinowe przyjęcie-niespodzianka

Kategorie Uncategorized

Zbliżają się urodziny kogoś, kto jest dla Ciebie wyjątkowo ważny, a Ty nie wiesz, jak uczcić ten dzień i sprawić, by był naprawdę wyjątkowy? Pomyśl o zorganizowaniu przyjęcia-niespodzianki! Wymaga to trochę pracy oraz wysiłku w utrzymaniu tajemnicy do końca, ale zdecydowanie warto podjąć się tego zadania! Podpowiadamy, jak to zorganizować i o co zadbać, by wszystko udało się na 100%!

impreza

Zacznij od ustalenia terminu

Nie zawsze dobrym pomysłem jest ustalenie terminu dokładnie na dzień urodzin solenizanta – jeśli wypadają one w środku tygodnia, problemem może być nie tylko brak czasu gości, ale także samego jubilata. Idealnie byłoby urządzić imprezę w najbliższą urodzinom sobotę, ale piątek również nie będzie zły – większość osób będzie po pracy, z perspektywą wolnego weekendu, więc poinformowane zawczasu z pewnością chętnie uwzględnią imprezę w swoich planach. Ustalenie terminu z wyprzedzeniem jest ważne również dlatego, że trzeba zarezerwować czas samego solenizanta. Oczywiście nie możemy powiedzieć mu, że planujemy dla niego imprezę, wymyślmy jednak coś, dla czego koniecznie będziemy potrzebowali tego, by w danym terminie poświęcił nam swój czas. Może to być cokolwiek – doświadczenie wielu osób pokazuje, że najlepszym pretekstem jest coś, w czym tylko dana osoba może nam pomóc ze względu na łączące nas z nią relacje. Będzie czuła się zobowiązana i potraktuje termin jako nienaruszalną świętość, dzięki czemu impreza nie odbędzie się bez jubilata.

balony cyfry

Pora na organizację

Kiedy mamy już ustalony termin imprezy, zarezerwowany czas solenizanta i potwierdzony udział gości, pora zabrać się za planowanie reszty. Z reguły imprezy niespodzianki odbywają się w domach, ponieważ wtedy najłatwiej jest dochować tajemnicy i do samego końca nie wzbudzić podejrzeń. Jeśli mamy już wybrane czyjeś mieszkanie, największa praca czeka nas oczywiście tuż przed imprezą. Musimy zadbać o jedzenie i napoje, ale także o dekorację. Od kilku miesięcy jej nieodzownym elementem są balony cyfry, podkreślające nie tylko urodzinowe rocznice. Możemy też wśród prezentów dla solenizanta zadbać o duży karton wypełniony balonami na hel, które wyskoczą z pudła po jego otwarciu. Jeśli chodzi o prezenty, jest to kwestia do ustalenia z gośćmi – każdy może wręczyć upominek we własnym zakresie, lub wspólnie możecie złożyć się na coś większego. Jedno jest pewne – w organizacji przyjęcia-niespodzianki najtrudniejsze jest utrzymanie tajemnicy oraz zadbanie o to, by nasz solenizant nie zmienił planów na dzień organizowanej dla niego imprezy. Powodzenia!