Typy silników – to powinieneś wiedzieć

Kategorie Motoryzacja,Poradnik
silnik samochodu

Każdy ze względu na pełnioną funkcję, może mieć różne typy silników. Wśród najpopularniejszych wyróżniamy silniki spalinowe, benzynowe, czy diesla. Dlaczego taki podział jest stosowany i czym wyróżniają się powyższe silniki? Sprawdź nasz artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Silnik spalinowy

Na początku wyjaśnię pojęcie silnika – jest to urządzenie energetyczne, które zamienia energię elektryczną na mechaniczną. Dzięki temu, możemy gdzieś pojechać. Ze względu na typ energii następuje podział silników. Jednym z nich jest silnik spalinowy, który polega na podmianie w środku energii chemicznej danego paliwa na pracę mechaniczną. Jeśli jakiś element ulegnie awarii, powinniśmy niezwłocznie się tym zająć. Zdarza się, że pewnych elementów nie da się naprawić i jesteśmy zmuszeni do wymiany. Dlatego warto inwestować w sprawdzone część Deutz. Na polskim rynku można także kupić elementy od tego producenta. Na szczególną uwagę zasługuje firma Kamtech. Dlaczego? Indywidualne podejście, pomoc, precyzja i solidne wykonanie to cechy charakteryzujące tą firmę. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub jesteś zainteresowany zakupem wejdź na stronę internetową pod linkiem: https://deutz-sklep.pl/

Silnik benzynowy

Silnik spalinowy najbardziej popularny jest w Chinach, Japonii czy Stanach Zjednoczonych.
Jest to typ silnika o zapłonie iskrowym w którym powszechnie stosuje się układy wtrysku pośredniego oraz wtryski typu bezpośredniego, turbodoładowanie oraz downsizing.

 

Silniki diesla

Silnik diesla, czyli wysokoprężny tak samo jak benzynowy potrzebuje mieszanki paliwowo-powietrznej. Główną różnicą jest fakt, że do odpalenia tego silnika nie potrzeba iskry do zapłonu. Dlatego są to silniki o zapłonie tak zwanym samoczynnym. Silniki wysokoprężne są popularne w krajach Unii Europejskiej oraz w Indiach. Z kolei wzrost popularności silników, które są zasilane przez diesel obserwuje się w USA. Warto wziąć pod uwagę, że nie jest to przyjazny dla środowiska naturalnego.