Typy podłóg do różnych pomieszczeń

Kategorie Dom

Rynek podłóg oferuje nam wiele materiałów. Może to powodować zagubienie, jednak szeroki wybór pozwala na dobranie odpowiedniego materiału do konkretnego pomieszczenia, a także jego funkcji nadanej przez domowników. Jakie podłogi wybrać do salonu, łazienki, a jakie do pomieszczenia gospodarczego?

Podłogi dla różnych obszarów

Różne części twojego domu są wykorzystywane do bardzo różnych celów – i bardzo ważne jest, aby wybrane przez Ciebie powierzchnie podłogowe były odpowiednie do jego przeznaczenia.

 

Podłoga w łazience. Czym się kierować?

Na początek rozważmy łazienki – podłoga w twojej łazience może regularnie być poddawana moczeniu. Wilgoć w łazience sprawia, ze najodpowiedniejsze będą materiały o niskiej absorpcji wody i dużej odporności na wilgoć. W tym celu sprawdzą się doskonale płytki ceramiczne, kamień, czy panele pcv (linoleum).

Podłogi kuchenne

Podłogi kuchenne muszą przetrwać przypadkowe zachlapania, czy rozlanie np. wody z wazonu, ale również być przyjemne dla stóp, gdyż w kuchni spędzamy wiele czasu. Ponadto dzisiejszy trendy wykorzystujący plan open space, wpływa na to że podłoga powinna być taka sama w kuchni i w salonie. O ile w kuchni płytki są całkiem dobrym rozwiązaniem, o tyle nie wyobrażamy sobie ich rozciągniętych na powierzchnię całego salonu.

W kuchni sprawdzą się zatem podłogi olejowane i lakierowane, a także niektóre typy paneli.

Kupując podłogę do kuchni warto rozważyć podłogi fornirowane.

 

Podłogi do sypialni

Podłogi w sypialniach, podobnie jak w pokojach dziennych, muszą być wygodne i atrakcyjne. Jednak oczekujemy również, że będą łatwe w utrzymaniu w czystości, bowiem podczas snu nie chcemy wdychać zgromadzonych na wykładzinie roztoczy.