Tekstylia kosmetyczne – znane i użytkowane w salonach urody i gabinetach spa

Kategorie moda,Poradnik,Zdrowie,Życie
salon-urody

Salon kosmetyczny czy gabinet masażu to miejsce do którego przychodzimy aby poprawić swoją urodę i kondycję zdrowotną. Jest to miejsce które niejako musi wyglądać estetycznie, mieć zatrudnionych specjalistów którzy odpowiednio zajmą się naszymi urodowymi bolączkami ale i zatroszczą się o niezwykle ważną kwestię…higienę.

Mało kto zdaje sobie sprawę jak wiele zarazków, bakterii może znajdować się w gabinetach masażu i salonach urody. Dlatego też jedną z ważniejszych spraw o które dbają właściciele salonów jest utrzymywanie gabinetów w miarę możliwości sterylnych warunkach.

Akcesoria tekstylne w miejscu przeprowadzanych zabiegów

Miejscem w którym najczęściej wykonywane są wszelkiego rodzaju zabiegi jest fotel kosmetyczny. Osoba wykonująca zabiegi na ciało czy na twarz musi więc zadbać o to by każdy klient miał swój ręcznik, czy miał wyściełany pokrowiec na fotel kosmetyczny. Miejsce w którym klient będzie miał wykonywane zabiegi musi być higieniczne i czyste.

kosmetyczka
Istotna odzież chroniąca

Wśród niezbędnych tekstyliów kosmetycznych należy wymienić także odzież chroniącą. Kosmetyczka czy fizjoterapeuta każdego dnia mają kontakt z różnymi klientami nie może pozwolić aby podczas jej pracy przenosiły się zarazki. Niezwykle użyteczna i konieczna staje się więc odzież chroniąca. Obecnie  nie muszą oni martwić się o to, że muszą przywdziewać tradycyjne białe kitle, bowiem rynek tekstyliów ma do zaoferowania dużo więcej niż jeszcze kilka lat temu. Tunika kosmetyczna, kolorowe fartuchy – w tym mogą wybierać dzisiaj pracownicy. Nie muszą więc decydować się na nudną białą odzież ale wybrać przykładowo tunikę kosmetyczną dopasowaną do sylwetki bądź wybrać gotowy zestaw w postaci spódniczki i bluzki. Taki ubiór nie tylko zapewnia higienę w gabinecie masażu czy w salonie kosmetycznym ale przede powoduje że specjalista wygląda schludnie i w pełni profesjonalnie. W każdym salonie czy to kosmetycznym czy spa powinno się praktykować taki ubiór. Dobrze szanujące się salony i gabinety spa maja pracowników którzy przestrzegają należycie zasad estetyczno higienicznych. Pro Medyk gabinet masażu który prosperuje Łodzi jest tego dobrym przykładem.

Gdzie zaopatrywać się w tekstylia kosmetyczne?

Jest wiele sklepów rekomendowanych przez pracowników służby zdrowia i przez kosmetologów. Warto więc wybierać te które są najczęściej polecane. Anilon (www.anilon.pl) to jeden z bardziej znanych sklepów działających w branży tekstyliów kosmetycznych i medycznych. Polecają go najlepsi specjaliści, przekonują że mają produkty najwyższej jakości, wykonane z najlepszych tkanin, niezwykle wytrzymałych i co najważniejsze mają w swoim asortymencie nowoczesne akcesoria.