Szczeniaki potrafią nieźle nabrudzić… Zobacz w jaki sposób można z tym walczyć.

Kategorie Poradnik
szczeniak

Małe psy nie mają wykształconych wzorców zachowań, podobnie jak małe dzieci. Szczeniaki zanim przejdą przez odpowiedni szczebel szkoleniowy względem zachowania czystości mogą nam do tego czasu nieźle zapaskudzić mieszkanie. Powstałe plamy na kanapach, dywanach czy podłodze mogą być bardzo często niemalże niemożliwe do usunięcia. Istnieje jednak sposób, który pozwoli nam na zachowanie czystości w mieszkaniu przez okres tresury szczeniaka.

Pamiętajmy o odpowiedzialności!

Posiadanie psa to niezwykle odpowiedzialne zajęcie. Często może to być opieka na 24 godziny. Szczególnej troski wymagają szczeniaki. Małe pieski należy uczyć od podstaw wielu zachowań, które wprowadzą zwierzaka między ludzi. Do tego dochodzą także odpowiednie szczepienia, które są niemałym wydatkiem. Można stwierdzić, że pies to całkiem spora inwestycja. Należy kupować wiele produktów żywnościowych i nie tylko. Niektórzy właściciele psów porzucają swoich pupili w nieludzki sposób, a jest to właśnie konsekwencją przeliczenia swoich możliwości czasowych i finansowych. Nie warto jest bezmyślnie kupować szczeniaka tylko ze względu na to, że jest słodki i uroczy. Każdy pies dorasta i należy go karmić, wychodzić z nim, bawić się. Nie każdego stać na takie poświęcenie, dlatego zakup psa powinien być precyzyjnie przemyślany.

podkłady dla psa

Jak zapobiec zabrudzeniom?

Szczeniaki jak i dorosłe psy potrafią nieźle zapaskudzić w domu. Brudne kanapy, fotele czy poplamiona podłoga to norma dla właścicieli. Jednorazowe podkłady dla psa mogą zaradzić naszym problemom, gdzie mocz, brud czy fekalia nie będą stanowiły dla nas już większego problemu. Dzięki podkładom dla psa zyskamy więcej czasu i pieniędzy. Nie będziemy musieli już notorycznie sprzątać i prać zabrudzonych kanap. Nasz budżet domowy z pewnością będzie nam wdzięczny.

Chłonne podkłady dla psa

Nie ma lepszego sposobu na walkę z niechcianymi zabrudzeniami niż jednorazowe podkłady dla psa. Zwierzaki potrafią załatwiać swoje potrzeby w miejscach, które wolimy nie narażać na ciężkie do zmycia plamy. Podkłady dla psa w wielu rozmiarach dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym na stronie www.om.sklep.pl/. W ofercie można znaleźć również wiele innych środków czystości jak i artykuły dedykowane dla weterynarii.