Świeżo wyciskane soki powracają do łask

Kategorie Poradnik,Zdrowie
owoce

Nasze babcie bardzo często wyciskały własnoręcznie soki z owoców. Wielokrotnie mieliśmy okazję do wypicia tych napojów. Nie zawsze jednak zwracaliśmy uwagę na wartości odżywcze wyciskanych owoców. Dzisiaj, coraz częściej możemy zauważyć różne filmiki na serwisach internetowych czy porady, o tym że świeże soki mogą nie tylko być dodatkową dawką witamin, ale także mogą dobrze smakować i fajnie się prezentować. Lata temu nie było tylu ciekawych pomysłów i możliwości. Mamy szczęście, że żyjemy w świecie gdzie rynek jest dla nas otwarty i mamy dużą możliwość wyboru produktów. Nasi rodzice czy dziadkowie nie mieli takiej możliwości, dlatego powinniśmy w pełni wykorzystywać to co daje nam dzisiejsza ogólna dostępność. Oprócz łatwości z doborem owoców i warzyw mamy także dostęp do lepszych technologii, dzięki czemu wyciskanie soków nie jest już tak pracochłonne jak to było za czasów naszych dziadków. Ręczne wyciskanie owoców i warzyw odeszło do przeszłości na dobre. Aktualnie mamy na rynku duże pole wyboru względem nowoczesnych wyciskarek do owoców.

 

sok z pomarańczy

Wyciskarka do owoców

Na rynku jest wiele odmian tego urządzenia – sokowniki, sokowirówki. Jest to sprzęt, który umożliwia nam mechaniczne wyciskanie owoców i warzyw. Przede wszystkim korzystanie z wyciskarek pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu, czego nie moglibyśmy powiedzieć o wyciskarkach ręcznych, przy których bardzo często traciliśmy siły oraz cierpliwość. Największy rozwój wyciskarek do soków przypada na początek XXI wieku, kiedy to powstało wiele firm o tej tematyce, jednak dopiero od kilku lat możemy zauważyć, że rynek domaga się tych urządzeń o wiele bardziej. Jest to głównie spowodowane modą na zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie coraz większej liczby ludzi na całym świecie.

 

Wyciskarka do soków – Kuvings

W szerokiej ofercie firmy można znaleźć wiele rodzajów wyciskarek do soków. Kuvings, Angelo, Hurom – to jedni z najlepszych producentów wyciskarek na rynku. Wszystkie możliwe informacje o wyciskarce do soków firmy Kuvings oraz wielu innych można znaleźć pod tym adresem.