Światowy Dzień Ziemi 2018

Kategorie Poradnik

Raz w roku odbywa się ten szczególny dzień, którego celem jest przede wszystkim propagowanie świadomości dotyczącej ochrony środowiska oraz postaw ekologicznych. W wielu szkołach organizowane są konkursy dotyczące Światowych Dni Ziemi, w miastach organizowane są sprzątania, a w mediach szeroko mówi się o byciu ekologicznym. Część osób tylko przez jeden dzień w roku pamięta o ochronie środowiska, ale na pewno taki dzień uświadomi również mnóstwo osób, które zmienią swoje życie. Jak ty możesz zadbać o środowisko?

Pobudź konary drzew do życia!

Jak sprawić, aby drzewa odżyły? Przede wszystkim ściąć suche gałęzie oraz konary, które nie mają już w sobie życia. Przyda się do tego z pewnością siekiera stihl, która wykonana z najwyższej jakości materiałów poradzi sobie z każdym niezdrowym konarem. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy użyciu siekiery stihl pozwolisz, aby drzewo odżyło i wypuściło nowe, zdrowe gałęzie.

Zasadź drzewo

Jest jedno popularne powiedzenie, które zna każdy z nas. Mężczyzna powinien zasadzić drzewo, spłodzić syna i zbudować dom. Przyczyń się do rozwoju środowiska naturalnego i zasadź drzewo. Jedna z trzech wymienionych wyżej rzeczy spełni się. Oczywiście – zachęcamy do tego każdego, również kobiety i dzieci! Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, rośliny przyczyniają się do produkcji tlenu, który jest niezbędny dla ludzkiego życia. Wycinka lasów czy drzew w miastach przyczynia się do tego, iż produkowane jest o wiele mniej tlenu.

Zacznij zbierać

Choć oczywistym jest, iż zbieranie makulatury czy plastikowych nakrętek nie jest opłacalnym biznesem. Jednak warto zająć się recyklingiem. Makulatura pozwoli uratować drzewa, to znaczy – zostanie przetworzona na nowy papier. Przypomnijmy, iż tona makulatury to 17 wyciętych dorosłych drzew. Z kolei jak wiadomo – plastik rozkłada się bardzo długo. Są specjalne skupy plastikowych nakrętek, gdzie dostaniesz za kilogram około 0,50 zł.

Światowy Dzień Ziemi jest tylko raz w roku, 22 kwietnia. Pamiętajmy, aby dbać o środowisko przez cały rok, a wymienione wyżej sposoby powinny wejść nam w nawyk.