Śladami muzyki klasycznej

Kategorie Muzyka
koncert muzyki klasycznej

Muzyka klasyczna jest jednym z najbardziej wymagających gatunków muzycznych. Największy okres rozwoju datowany jest na drugą połowę XVIII wieku – między barokiem, a romantyzmem. Najważniejszym ośrodkiem dla twórców klasycystycznych okazał się Wiedeń – jeden z największych ośrodków kulturalnych ówczesnej Europy. Prekursorem nurtu był Joseph Haydn, aczkolwiek to Mozart i Beethoven odnieśli największy sukces komercyjny dla tamtego okresu ciesząc się nieustanną sławą aż do dzisiaj. Do odpowiedniej aranżacji koncertowej muzycy klasycystyczni potrzebowali zaangażować bardzo dużą liczbę osób. Nie było to łatwe, ponieważ nie było kiedyś za dużego wyboru, aczkolwiek z pewnością byli to sami profesjonaliści. Był to czas wielkiego progresu i rozwoju muzyki instrumentalnej, w tym elementów harmonicznych.

 

nuty

Mozart – gwiazda klasycyzmu

Wolfgang Amadeusz Mozart z pochodzenia był Austriakiem i komponował swoją muzykę na przestrzeni XVIII wieku. Osobiście preferował instrumenty klawiszowe. Prywatnie Mozart zostawił po sobie szóstkę dzieci, ale jego ród w linii prostej wymarł w połowie XIX wieku. Nie zostawił, więc po sobie dziedzictwa w postaci swojej krwi, jednakże pozostawił swoją twórczość, która uważana jest za wielu specjalistów od muzyki klasycznej za arcydzieła. Większość zwykłych ludzi jest w stanie wymienić jego nazwisko jeżeli zapytałby ich ktoś o kompozytora muzyki klasycznej. Zazwyczaj pierwsze do głowy przychodzi nam nazwisko Mozarta. Nic dziwnego, ponieważ jego sława sięga najdalszy zakątków kuli ziemskiej. Popularność zawdzięcza przede wszystkim swojemu talentowi oraz osobom, które go otaczały i realizowały jego wspaniałe kompozycje muzyki klasycznej. Płyty z jego twórczością wyprzedają się do dnia dzisiejszego jak ciepłe bułeczki i w sprzedaży nie występuje żadna tendencja spadkowa.

Płyty winylowe – sklep online

Twórczość z kompozycjami Mozarta możemy zakupić w wielu dostępnych formach. Oczywiście najbardziej popularne pozostają wersje na płytach CD i DVD, aczkolwiek można się pofatygować o bardziej wyrafinowaną formę jaką są płyty winylowe. Sklep z płytami winylowymi jest dostępny pod tym adresem. Sklep oferuje szeroki wachlarz kompozycji Mozarta, pozostałych przedstawicieli muzyki klasycznej oraz wielu innych.