Rzeszów – dobre miasto do życia?

Kategorie Architektura,Pasja,Poradnik,Życie

Rzeszów w 2015 roku odnotował duży wzrost pod względem rozwoju. Przykładowo na 186 tys. mieszkańców przypadało aż 22 tys. firm, co daje bardzo dobry wynik w porównaniu do innych miast Polski.

Rzeszów edukacja

Według danych z 2015 roku na 1000 mieszkańców przypadało aż 353 studentów. Dzięki Dolinie Lotniczej powstały 2 nowe kierunek w szkołach średnich – technik awionik oraz technik eksploatacji portów i terminali. Wraz z tak dużą liczbą studentów możemy się spodziewać w najbliższych latach wzrostu ilości firm i wzrostu rynku usług.

Rzeszów atrakcje

W Rzeszowie można znaleźć wiele atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, od galerii aż po piękne zamki.
⦁ Rynek
⦁ Fontana multimedialna
⦁ Ratusz
⦁ Galeria
⦁ Muzeum Dobranocek
⦁ Stary cmentarz
⦁ Pomnik Tadeusza Napory
⦁ Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
⦁ Muzeum Okręgowe
⦁ Zamek Lubomirskich
Millenium Hall
⦁ Kościół Świętego Krzyża
⦁ Browar Manufaktura

Rzeszów mieszkania (nowe i nowoczesne)

Tutaj znajdziemy wiele różnych typów nieruchomości jak stare kamienice i nowe budynki na wysokim poziomie. Stare zabytkowe kamienice znajdziemy m. in. w okolicach Rynku Starego Miasta, nowe mieszkania w Rzeszowie możemy znaleźć używając wyszukiwarki i wpisując frazę „Rzeszów mieszkania nowe” dlatego nie będę przytaczał przykładów, poza tym nowe budynki powstają prawie w każdej dzielnicy Rzeszowa, jest to dowód na znaczy postęp miasta.

Rzeszów Juwenalia 2018

Jak co roku są organizowane Juwenalia w Rzeszowie. W tym roku wypadają 10, 11 i 12 maja, a są organizowane dzięki Politechnice Rzeszowskiej. Jest to dobra okazja, aby odwiedzić Rzeszów, zwiedzić go i ocenić, czy jest to miasto godne uwagi do życia.