Istnieją różne typy drzwi, które są używane w budownictwie mieszkalnym. Można śmiało powiedzieć, że są bardzo istotnym elementem domu. Zapewniają przede wszystkim skuteczną barierę ochronną oraz zapewniają bezpieczeństwo w domu. Oprócz tego zapewniają także skuteczną ochronę akustyczną chroniąca przed nadmiernym hałasem z zewnątrz. Drzwi stanowią także skuteczna izolacje cieplną i są elementem wentylacji pomieszczeń.

Drzwi zewnętrzne

Jak sama nazwa wskazuje są to drzwi, które umożliwiają wejście lub wyjście z domu. Mogą być stosowane zarówno w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach w bloku. Drzwi zewnętrzne różnią się między sobą przede wszystkim izolacją cieplną i sposobem wykonania. Wiadomo w domu jednorodzinnym potrzebne będą drzwi bardziej solidnej konstrukcji i izolacji niż w przypadku drzwi w mieszkaniach w bloku.


Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to coś więcej niż tylko oddzielnie pokoi i zapewnienie prywatność domownikom. Drzwi wewnętrzne mogą różnić się między sobą stylem wykonania, materiałami zastosowanymi. Są to przede wszystkim drzwi, które zapewniają dobrą izolację akustyczną a ponadto dodają wnętrzom ciekawego wyglądu.

Drzwi ogniowe

Ten typ drzwi może znaleźć zastosowanie w domach jednorodzinnych w kotłowniach w piwnicach. Bardzo często stosowany jest także w budynkach przemysłowych i w zakładach pracy. Drzwi ogniowe to nic innego jak jeden z elementów ochrony przeciwpożarowej. Bez montażu drzwi ogniowych wiele budynków nie może istnieć jest to bowiem jeden z elementów który chroni ludzi znajdujących się w budynku przed wybuchem pożaru a raczej przed przedostaniem się płomienia i rozprzestrzenianiem się ognia do kolejnych pomieszczeń. Specjalistyczne drzwi ppoż dostępne są tutaj – drzwi ogniowe oferta.

Inne typy drzwi:

– wahadłowe
– obrotowe
– przesuwne
– składane
– harmonijkowe

Każdy rodzaj drzwi powinien być dopasowany do wymagań danego wnętrza, budynku, pomieszczenia. To do czego będzie konieczne stosowanie drzwi to jedno drugie natomiast to ich rodzaj i materiał z jakiego zostały wykonane. Na rynku mamy do wyboru wiele materiałów z których wykonane są drzwi. Do najbardziej popularnych należy drewno i aluminium.