Rodzaj uchwytu rowerowego a model samochodu

Kategorie Motoryzacja

Uchwyty rowerowe są niezbędnym akcesorium samochodowym jeżeli chcemy przewozić tego dwukołowca samochodem. Niedopuszczalne są rozwiązania prowizoryczne, gdyż zagrażają uczestnikom ruchu drogowego. Jednak w dobie takiej liczy sklepów z akcesoriami samochodowymi i takiej liczby produktów można oszaleć i nieprawidłowo dobrać uchwyt do samochodu przez co nie będzie on bezpiecznym rozwiązaniem. Jak zatem prawidłowo dobrać rodzaj uchwytu i dlaczego nie kierować się zasadą „a nóż będzie pasować”?

Rodzaje uchwytów samochodowych

Pośród uchwytów rowerowych do samochodu znaleźć możemy te do montowania w różnych partiach samochodu. Jedne montujemy na dach, inne na hak holowniczy a jeszcze inne na klapę od bagażnika. Uchwyty do montażu na hak sprawdzają się gdy przewozimy dużo rowerów, albo mamy wysokie auto i mocowanie rowerów byłoby trudne. W takich przypadkach korzystamy z montażu platformy rowerowej do haka. Taka platforma musi mieć jednak tablicę rejestracyjną, gdyż przewożone rowery ograniczają jej widoczność.

Uchwyty do mocowania na dachu samochodu nie ograniczają dostępu do bagażnika. Trzeba zachować ostrożność podczas jazdy i pamiętać, że nasz samochód jest wyższy o wysokość roweru. Rowery na dachu samochodu zwiększają również opór powietrza, przez co wzrasta nieco spalanie paliwa.

Trzeci typ uchwytów jest mocno skorelowany z rodzajem samochodu. Mowa o bagażniku na klapę. Nie zamontujemy jej na sedanie, cabrio i na niektórych modelach hatchbacków lub terenowych samochodów z kołem zapasowym zamocowanym na klapie bagażnika. Uchwyt ten jednak nie zasłania tablicy rejestracyjnej, jest łatwy do montażu rowerów nawet przez niskie osoby i nie zwiększa spalana paliwa. Również cena tego typu uchwytów jest bardzo atrakcyjna i nie potrzebujemy mieć relingów i bagażnika dachowego ani drogiej platformy rowerowej.

Jak dobrać uchwyt samochodowy

Dobranie uchwytu samochodowego jest banalnie proste jeżeli skorzystamy z sortowania asortymentu w sklepie internetowym. Wystarczy wpisać markę swojego samochodu, model oraz rocznik. Po chwili wyświetlą się produkty pasujące do tego samochodu. Będziemy mogli wybierać spośród kilku marek i produktów w różnych cenach, więc z pewnością znajdziemy ten dopasowany do swojego budżetu. Takie funkcje dla klientów ma Dopasuj Bagażnik, pod adresem https://www.dopasujbagaznik.pl/