RIAA – Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego prezentuje ranking sprzedaży w branży muzycznej

Kategorie Muzyka
sklep z winylami

Statystyki jakie zostały przygotowane przez RIAA dotyczą wyłącznie rynku amerykańskiego. Badania potwierdziły ciekawe trendy, które narastały już od kilku lat. Jak aktualnie prezentuje się sprzedaż płyt w kraju za oceanem?

Wszystkie dane możemy znaleźć na stronie Amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Nagraniowegohttp://www.riaa.com.

Amerykanie ponownie rozkochali się w płytach winylowych

Wyniki sprzedaży płyt winylowych w Stanach przekroczyły jakiekolwiek wyobrażenie. Coraz więcej płyt w sprzedaży i coraz więcej chętnych. Płyty winylowe sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Rośnie zarówno sprzedaż w sklepach z winylami jak i wersji online. Zakupy przez internet wybierają osoby, które nie dysponują sporą dawką czasu wolnego. A życie w biegu staje się niestety czymś normalnym. Czy winyle już na stałe wyprzedzą płyty kompaktowe? To się jeszcze okaże, ale jak na razie są na najlepszej do drodze do zdetronizowania płyt CD i ponownego powrotu na tron.

Na pierwszym miejscu statystyk dotyczących przychodów w branży muzycznej znajdziemy kanały streamingowe. Stanowią one aktualnie 75% sprzedaży w branży muzycznej. To już chyba nikogo nie dziwi. Odsłuchiwanie muzyki za pośrednictwem portali jest o wiele szybsze i tańsze. Oczywiste jest, że jakość usłyszanej muzyki nie może równać się z czystością dźwięku płyt winylowych, ale już mało kto zwraca na to uwagę.

sklep z płytami winylowymi

Płyty winylowe czyli powrót do przeszłości

Pierwsze płyty gramofonowe, bo tak też się na początku nazywały odgrywały sporą rolę w życiu każdego kto kochał słuchać muzyki. Pierwsze winyle powstały już na początku XX wieku. Był to ewenement na skalę światową. Zwiększenie ich popularności nastąpiło dopiero w drugiej połowie XX wieku. To właśnie wtedy zaczęły powstawać największe legendy światowej muzyki.

CD-DVD-VINYL – sklep z winylami

Muzyka łagodzi obyczaje, pozwala tańczyć i śpiewać. Dzięki niej możemy odstresować się lub udać w miejsce, o którym zawsze marzyliśmy. Sklep z winylami https://www.cd-dvd-vinyl.pl/ to przykład idealnego sprzedawcy, który zwraca uwagę na jakość. Popularne i mniej znane zespoły grające najróżniejsze gatunki muzyczne. Baza ponad pół miliona albumów już teraz dostępna w sklepie z winylami.