Przygotowanie przyczepy kempingowej do podróży zimą

Kategorie Pasja,Podróżowanie

Zima jeszcze trwa w najlepsze do końca sezonu pozostało jeszcze trochę czasu. Jeśli udało nam się zakupić przyczepę kempingową właśnie teraz, nie obędzie się bez przygotowania jej do podróży. Zwłaszcza gdy planujemy wybrać się w podróż jeszcze w okresie zimy.

Zimowe porządki

Pierwszym etapem będzie przygotowanie przyczepy do użytku a żeby to mogło nastąpić musimy wykonać gruntowne porządki. Usunąć zbędne rzeczy z których nie będziemy korzystać i nie będą nam potrzebne w czasie podróżowania. Jeśli przyczepa kempingowa jest naszym nowym zakupem zadbajmy o należyty porządek, tutaj niezbędne okaże będzie sprzątanie przyczepy z zewnątrz i w środku. Dla uzyskania lepszych efektów najlepiej skorzystać z dostępnych na rynku detergentów które usunąć ewentualne zabrudzenia na karoserii czy plamy wewnątrz przyczepy.

Zapobieganie wilgoci

Zima to czas kiedy pojawia się wszechobecna wilgoć. By nie dopuścić do zawilgocenia przyczepy wewnątrz istotne jest ale wysuszyć dokładnie wnętrze przyczepy. Dodatkowo stosując przy tym środek pochłaniający wilgoć. Zwróćmy również uwagę na to czy w przyczepie są elementy, które narażone są na zawilgocenie (pościel, materac, dywan) jeśli tak to wyciągnijmy je do momentu aż nie wyruszymy w podróż.


Ogrzewanie

Przyczepa kempingowa to pojazd w którym powinniśmy zainstalować ogrzewanie. Podróżowanie zimą bądź poza sezonem letnim ogrzewanie jest nieodłącznym elementem. Chodzi o to by nie dopuścić do zawilgocenia pojazdu nie mówiąc już o kwestii komfortowego wypoczynku w ciepłej przyczepie. Ogrzewanie możemy zorganizować podłączając do przyczepy kempingowej butlę gazową i urządzenia grzewczego bądź też elektrycznej farelli.

Zabezpieczenie przyczepy

W sezonie zimowym powinniśmy zadbać o miejsce w którym przechowamy przyczepę. Jeśli nie mamy garażu czy innego tego typu miejsca możemy wybrać specjalne pokrowce na przyczepę kempingową.

 

1 zastanawiasię “Przygotowanie przyczepy kempingowej do podróży zimą

  1. Chyba was powaliło, jaki zakup przyczepy! Ludzie w tym kraju nie mają na chleb, wygrzebują ameliniumowe puszki z koszów na śmieci, a wy tu o kupnie przyczepy i jeszcze jakimś dbaniu o nią!!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.