Przeszczep włosów „lekiem” na łysienie

Kategorie Zdrowie
transpalnatcja włosów cena

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy głównie, ale nie wyłącznie mężczyzn. Przyczyn łysienia, może być wiele, czasem problem jest na tyle poważny, że konieczny jest przeszczep włosów.

Jakie są przyczyny łysienia?

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów, u mężczyzn, jest testosteron. W tym przypadku, transplantacja włosów, dokonywana jest z potylicy, ponieważ włosy z tyłu głowy są odporne na dihydrotestosteron, powstały z testosteronu. Do innych przyczyn wypadania włosów należą: stres, zła dieta, nieprawidłowa pielęgnacja włosów, choroba. Predyspozycje do utraty włosów są dziedziczne. Nieco inaczej łysienie wygląda u kobiet. Proces ten u pań polega na osłabieniu włosów na całej głowie i wypadaniu pojedynczych włosów. Problem zazwyczaj następuje po urodzeniu dziecka, na skutek zmian hormonalnych, które zaszły w czasie ciąży. W okresie poporodowym łysienie utrzymuje się do pół roku, po czym samoistnie ustępuje.

Czy zawsze transplantacja włosów jest konieczna?

Nie zawsze, zazwyczaj po ustaniu przyczyny wypadania włosów te samoczynnie odrastają. Tak jak np. po chemioterapii, gdzie po upływie około pół roku od zakończenia terapii, pojawiają się na głowie pierwsze włosy. Podobnie jest w przypadku infekcji grzybicznej, po jej wyleczeniu następuje samoistne odrastanie włosów. Dlatego przed podjęciem decyzji o transplantacji warto skorzystać z pomocy dermatologa i stosować leki.

Kiedy przeszczep włosów nie jest wskazany?

Przeszczep nie może być wykonany, m.in. gdy pacjent choruje np. na cukrzyce, nowotwór, choroby układu krążenia. Kobiety dyskwalifikują zaburzenia hormonalne.

Czy transplantacja włosów jest bezpieczna?

Oczywiście, przeszczep włosów jest bezpiecznym zabiegiem. Pacjenci otrzymują znieczulenie miejscowe i po zabiegu wychodzą do domu. Obrzęk i zasinienie utrzymuje się przez pierwszy tydzień, a tylko nieliczni pacjenci odczuwają ból pozabiegowy.

Podsumowując, przeszczep włosów, jest świetnym rozwiązaniem dla większości osób, które mają problem ze zbyt małą ilością włosów.