Prysznic czy wanna? Obalamy mity!

Kategorie Dom,Poradnik
wanna wolnostojąca

Kiedy zabieramy się za zmienienie wystroju swojej łazienki tudzież kompletnego, generalnego remontu, stawiamy sobie pytanie – wanna czy prysznic? Na co warto postawić? Co lepiej się sprawdzi? O ile łazienka jest małym pomieszczeniem i ciężko będzie ustawić tam wannę – o tyle jest to prostsze i mamy jedną prawidłową odpowiedź. Dowiedz się więcej na temat mitów dotyczących pryszniców oraz wanien.

Czystość

Wiele osób twierdzi, że to wanna jest elementem, który bardzo trudno utrzymać w czystości. Nie wspominając już o wannie wolnostojącej, która jest wymaga od nas nieco większych pokładów energii, aby ją skutecznie wyczyścić. Jednak nie do końca jest to prawdą. Prysznic, a raczej kabina prysznicowa, która wykonana jest ze szkła jest elementem, który bardzo ciężko utrzymać w czystości. Wszystko dlatego, że ciągle posiada ona zacieki z szamponu czy mydła. A kto z nas decydując się na prysznic nie chciał mieć pięknej, czystej kabiny? Dlatego też większość osób decyduje się jednak na wannę wolnostojącą (możecie je znaleźć na stroniehttp://www.wodnetrendy.pl/123-wanny-wolnostojace, która jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.

Co lepsze dla seniora?

Głównie słyszymy, że dla seniorów znacznie lepiej sprawdzą się ogromne kabiny prysznicowe, które będą posiadały odpowiednie atesty, a co najważniejsze – siedziska i rączki, dzięki którym seniorowi łatwiej będzie wstać z kabiny. Osobom starszym czy schorowanym łatwiej jest również wejść do kabiny prysznicowej, aniżeli do wanny.

prysznic

Co więcej, deszczownice w kabinach prysznicowych zapewniają oszczędność wody. Do wanny ciężko będzie seniorowi wejść. Nie mówiąc już o wannie wolnostojącej, która często stoi w znacznej odległości od ścian, gdzie senior również nie ma możliwości odpowiedniego przytrzymania się czy asekuracji. To również w dużej mierze tyczy się dzieci. Gdyż wiele osób twierdzi, że prysznic jest bezpieczniejszy dla dzieci, aniżeli wanna wolnostojąca. Dziecko nie utopi się, ponieważ wygodnie może sobie usiąść pod prysznicem i wziąć kąpiel.

Uszkodzenia

Jeśli chodzi o uszkodzenia, to zdecydowanie porównując np. wannę wolnostojącą, a prysznic zdecydowanie o wiele łatwiej można uszkodzić zestaw prysznicowy. Zdarzają się różne wypadki, a pod prysznicem bardzo łatwo się poślizgnąć. Co za tym idzie – łatwo można uszkodzić kabinę.

Mity obalone. Czas podjąć decyzję o zakupie wanny bądź też prysznica!