Problemy z kręgosłupem? Poznaj sprawdzone sposoby!

Kategorie Hobby,Poradnik,Zdrowie,Życie

Wiele osób zmaga się z bólem kręgosłupa. Powodów może być wiele – brak ruchu czy ciężka praca fizyczna to tylko dwie najpopularniejsze przyczyny zmagania się z tymi problemami. Nie wolno bagatelizować bólu, ponieważ może on się nasilić i pogłębić, a co za tym idzie, będziemy mieć jeszcze większe kłopoty.

Proste ćwiczenia

Warto wykonywać proste ćwiczenia, które pozwolą odciążyć nieco nasz kręgosłup, ale również pobudzić krążenie. Te ćwiczenia można wykonywać w domu, a nawet podczas pracy, jeśli jest możliwość. Oto kilka przykładów:
1. Przeciąganie w fotelu – spróbuj przeciągnąć się w fotelu bez wypychania brzucha. Potem należy opuścić ramiona i spróbować ,,wyciągnąć czubek głowy’’.
2. Ćwiczenie przy wykorzystaniu krzesła obrotowego – połóż ręce na biurku, a następnie zrób skręt tułowia przy pomocy fotela, najpierw w prawą stronę, a następnie w lewą stronę.
3. Wypinanie piersi – wypnij piersi do przodu, a łopatki ściągnij z tyłu. Potem należy je rozluźnić i ,,schować’’ biust. Ostatni etap – to wyprostowanie się.

Sport

Każdy z nas zna powiedzenie, że sport to zdrowie, dlatego też jeśli kilka razy w tygodniu ćwiczysz siłowo lub uprawiasz jakikolwiek sport, z pewnością wpłynie to korzystnie również na twój kręgosłup. Ważne, by go jednak nie obciążać ponad jego możliwości podczas uprawiania sportu. Można poradzić się fizjoterapeuty, co do tego, jaka forma sportu będzie dla nas najlepsza. Szczególnie polecany jest nordic walking czy tenis.

Rehabilitacja na kręgosłup

Ten sposób sprawdza się w przypadkach, kiedy naprawdę nasz kręgosłup jest już w ciężkim stanie. Między innymi mogą to być stany po złamaniach, uporczywe bóle lub zawroty głowy, bóle pleców, szyi czy karku, a nawet otyłość, która znacznie obciąża kręgosłup. Wówczas należy wybrać się na rehabilitacje na kręgosłup, których zadaniem jest uśmierzenie bólu.

Rehabilitacje na kręgosłup dobierane są do konkretnego problemu, dlatego też należy udać się do specjalisty, który zaleci nam wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Sprawdź jak wygląda profesjonalna rehabilitacja na kręgosłup więcej na: www.promedyk-premium.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *