Prezent urodzinowy dla dziewczynki. Co wybrać?

Kategorie Poradnik
zabawki drewniane na urodziny

Dzieci do piątego trzeciego roku życia jeszcze nie za bardzo są w stanie nam powiedzieć co chciałyby dostać na prezent urodzinowy. W wielu przypadkach wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Warto jest wówczas kupić coś co będzie nie tylko bawić, ale także edukować. Dzieci w tym wieku są najbardziej podatne na naukę, dlatego też należy to wykorzystać. Do wyboru mamy wiele zabawek edukacyjnych, które mogą pomóc naszej solenizantce w wielu dziedzinach.

Edukacja z zabawą w tle?

Nauka z reguły nie kojarzy się nam z czymś przyjemnym. Zakuwanie po nocach czy zaliczanie ciężkich egzaminów to zazwyczaj nic przyjemnego. Jednak dla trzylatki takie pojęcia są jeszcze odległe, a nauka może odbywać się w całkiem przyjemny sposób, wręcz niezauważalny. Zabawki edukacyjne mogą nam w tym zadaniu właśnie pomóc!

zabawki drewniane dla dziewczynki

Nauka za pośrednictwem zabawy!

Nie łatwo jest namówić dziecko do nauki czy nawet powtarzania pewnych słów w celu ich utrwalenia. Dzieci mają tendencję do robienia tego co im się żywnie podoba. Nie należy wówczas na nie krzyczeć ani działać wbrew jakimkolwiek zasadom. Każde dziecko dorasta i dojrzewa na swój sposób. Warto jest zainwestować jednak we wstępną edukację naszych dzieci, która może odbywać się na początku za pośrednictwem zabawy. Przykładowo możemy zakupić zestaw kuchenny dla dziewczynki, aby mogła nauczyć się nazw podstawowych warzyw i owoców. Dzięki temu nasze dziecko już od najmłodszych lat zaczyna się uczyć prawidłowego słownictwa. W kwestii rozbudowywania logiki możemy pomyśleć o pętlach, piramidach czy puzzlach. Istnieje wiele rodzajów zabawek, które mogą pomóc naszemu dziecku w rozwoju.

Zabawki drewniane dla dziewczynki

Nie masz pomysłu na prezent urodzinowy dla dziewczynki? Odwiedź stronę internetową sklepu z zabawkami www.babajagapatrzy.pl/. Edukacja i zabawa w jednym. Dzięki temu zagwarantujemy naszemu dziecku prawidłowy rozwój, który znacznie usprawni wejście do życia społecznego w niedalekiej przyszłości. Zabawki drewniane dla dziewczynki to z kolei gwarancja wysokiej jakości materiałów, które nie ulegną zniszczeniu w ekspresowym tempie. Do wyboru – konik na biegunach, puzzle czy edukacyjny zegar w kształcie sowy. Wybierz odpowiedni prezent i spraw swojemu dziecku niespodziankę, z której będzie zadowolone.