Pokrowiec na fotel kosmetyczny. Zastosowanie, rodzaje i gdzie go kupić

Kategorie Poradnik

Praca kosmetyczki wymaga zachowana odpowiednich standardów higieny. Nie ważne czy chodzi o manicure, pedicure, woskowanie czy zabiegi kosmetyczne na twarz. Klientki zawsze tak samo pochodzą do tematu higieny. I tak powinno być, gdyż każdy kto zajmuje się w jakiś sposób kontaktem z ciałem nie ważne czy paznokciami czy brwiami powinien bezwzględnie przestrzegać zasad higieny. W tym celu koniecznie jest zastosowanie pokrowca kosmetycznego, który będzie można bardzo często prać.

Higiena w zawodzie kosmetyczki

W zawodzie kosmetyczki higien jest niezwykle istotna, wszystko przez to że każda kosmetyczka ma kontakt z ciałem. Piłując paznokcie, przycinając skórki, robiąc peeling czy maseczkę. Niezachowanie odpowiedniej higieny skutkuje tym, że klientka może zostać zarażona grzybicą, łupieżem i wieloma innymi chorobami skóry.

Pokrowiec na fotel kosmetyczny, dlaczego każda kosmetyczka powinna go mieć

Podczas wykonywania wielu zabiegów korzysta się z fotela kosmetycznego. Myślimy, że spryskanie fotela z eko skóry środkami odkażającymi jest wystarczające, często okazuje się, że nie. W tym celu powinno się korzystać z pokrowców kosmetycznych. Po pierwsze pokrowiec pozwala na pranie, nawet w wysokich temperaturach, Po drugie chronimy fotel przed zabrudzeniami np. lakierem do paznokci podczas robienia pedicuru. Pokrowiec można z łatwością zdjąć i jeżeli zabrudzenie jest duże, za niewielką kwotę wymienić na nowy. Nie zrobimy tego z pokrowcem fabrycznym na fotelu. A zakup nowego jest bardzo drogi.

Rodzaje pokrowców na fotele kosmetyczne

Rodzaj pokrowca zależy od typu samego fotela. Wyróżniamy pokrowce jednoczęściowe a nawet takie które mają rozdzielą przestrzeń na nogi. Istnieją również pokrowce na taborety i pokrowce na fotele do makijażu. Nawet te ze zagłówkiem, które również powinniśmy bardzo często wymieniać.

 

Więcej na temat pokrowców na fotele kosmetyczne przeczytacie na stronie https://anilon.pl/content/24-pokrowiec-na-fotel-kosmetyczny.