Plakaty, obrazy, zdjęcia i naklejki. Jak je wykorzystać, żeby wypełnić pustą przestrzeń?

Kategorie Dom

Próba wypełnienia wielkiej pustej ściany w domu może wiązać się z bólem głowy, ponieważ szukasz rozwiązania, które zagospodaruje dużą i niewykorzystaną przestrzeń a jednocześnie będzie pasowało do wystroju całego wnętrza. Innym problemem, który zazwyczaj wiąże się z rozmiarem, jest koszt. Dużo ram na zdjęcia, wielość elementów generuje również wysokie koszty. Jak zatem korzystać z rozwiązań typu plakaty, obrazy, zdjęcia i naklejki, aby ozdobić przestrzeń, ale nie zrujnować przy tym budżetu.

Oto kilka moich wskazówek dotyczących sukcesu.

1. Łącz małe elementy w duże kompozycje

Jednym z najłatwiejszych sposobów tworzenia większej grafiki jest wieszanie mniejszych kawałków na ścianie, jakby były jedną. Obrazy traktujemy jak puzzle, które razem tworzą całą grafikę. Alternatywnie, umieść dwie prace średnie obok siebie, zawieś rząd trzech lub zrób siatkę czterech, sześciu lub ośmiu i tak dalej. Sztuczka polega na zapewnieniu spójności przestrzeni między każdą z mniejszych prac i utworzeniu jednego większego kształtu kwadratu lub prostokąta.

Takie gotowe rozwiązania można kupić w wielu sklepach. Można również samemu pokusić się o stworzenie takiej kompozycji.

2. Wykorzystuj elementy z recyklingu

Niedrogi i bardzo skuteczny sposób na dodanie koloru i charakteru do wnętrza polega na recyklingu tapety lub tkaniny. Znajdź stare rolki lub ścinki w centrum recyklingu lub sklepie z używanymi produktami. Sprawdź także sklepy z tapetami, ponieważ czasami sprzedają przerywane wzory lub nieznacznie uszkodzone tapety po dużych rabatach. Ten sam pomysł można powielić ze starymi kartami, pocztówkami, obrazkami z czasopism, starymi książkami, a nawet papierami do pakowania prezentów.

3. Kupuj u polskich producentów

Sprowadzane z zagranicy obrazy, plakaty są drogie, a przecież mamy na wyciągnięcie ręki studia graficzne, które tworzą ciekawe projekty i sprzedają w sklepach internetowych. Jest nim np. Yoko Design, sklep w którym kupić można plakaty, naklejki ścienne.