Piękna skóra zimą

Kategorie Zdrowie
Marchew

Jesienią i zimą cera nie jest tak piękna jak w pozostałe pory roku. Traci swój naturalny blask i nieco szarzeje. Warto więc wtedy zadbać o siebie, aby skóra przez cały rok wyglądała dobrze i zdrowo. Mogą w tym pomóc świeżo wyciskane soki z wyciskarki.

Naturalna metoda

Wszyscy marzą o tym, aby wyglądać zdrowo i mieć cerę pełną blasku i energii, pozbawioną wszelkich niedoskonałości i przebarwień. W dzisiejszych czasach powietrze i woda są zanieczyszczone i sprawiają, że włosy i skóra wysuszają się. Przemysł kosmetyczny oferuje mnóstwo kremów, szamponów, preparatów i innych kosmetyków i produktów, które mają działać leczniczo i upiększająco, jednak nie są one skuteczne. Najlepiej postawić na naturalne i skuteczne terapie. Wystarczy udać się do sklepu z warzywami, marketu bądź bazarku i zrobić świeżo wyciskany sok z wyciskarki.

Najlepsze składniki upiększające

Praktycznie ze wszystkich warzyw i owoców można zrobić pożywny i zdrowy sok, ale nie wszystkie z nich będą działać tak samo. Jeśli chcemy uzyskać konkretny efekt i zadbać przede wszystkim o skórę i włosy musimy umiejętnie wybrać surowiec do wykonania soku.

Marchewka

Pierwszym warzywem, na które warto zwrócić uwagę jest bez wątpienia marchewka. Jest ona pełna witaminy C i D oraz biotyny i beta karotenu, dzięki czemu naturalnie wspomaga odnawianie się naskórka, poprawia elastyczność skóry, przez co zapobiega zmarszczkom i nadaje skórze zdrowy kolor. Pomaga również zmniejszyć trądzik i leczy blizny oraz wszelkie przebarwienia na skórze, dlatego właśnie ludzie, którzy mają z tym kłopot powinni po nią sięgać jak najczęściej.

Imbir

Warto zainteresować się także imbirem. Od wieku stosuje się go w dalekowschodniej medycynie, gdyż daje sobie radę ze stanami zapalnymi, a ponadto łagodzi stany zapalne, zmiany trądzikowe i obrzęki.

Rukiew wodna

Chcąc zadbać o skórę należy również sięgnąć po rukiew wodną, z tego powodu, iż to warzywo hamuje proces starzenia. Działa także przeciwtrądzikowo, jest naturalnym antyoksydantem i oczyszcza krew.  

Cytryna

Oczyszczająco działa również cytryna. Skutecznie usuwa toksyny z organizmy, czy bezpośrednio przyczynia się do poprawy jakości skóry. Prócz tego sok tego owocu wzmacnia, tonizuje i rozjaśnia przebarwienia cery.

Burak

Także burak oczyszcza krew i tym samym poprawia wygląd cery i nadaje jej zdrowy koloryt. Jest także zbawieniem dla osób, które borykają się z uporczywym trądzikiem.