Ogrody zimowe – czym są i dlaczego zdobywają coraz większą popularność?

Kategorie Architektura,Dom
Ogród zimowy realizacja

Filiżanka dobrej kawy w rozświetlonym porannym światłem ogrodzie zimowym może być bezcenną przyjemnością. Tym bardziej, gdy będą Cię otaczać rośliny, a za oknami będziesz dostrzegać kopy świeżego śniegu. Ogrody zimowe stanowią idealne miejsce, aby usiąść, zrelaksować się i zapomnieć o wszystkich nieprzyjemnych rzeczach. Stały się one ostatnio w Polsce bardzo popularne i coraz więcej osób decyduje się na ich budowę. Są one często kojarzone z oranżeriami, co nie jest właściwym określeniem dla nowoczesnych ogrodów zimowych całorocznych.

Ogród zimowy – czym właściwie jest?

Dla niewidzących czym są właściwie ogrody zimowe wyjaśniamy, że są to przeszklone pomieszczenie będące integralną częścią domu. Powinno one zostać zaplanowane w fazie projektu domu, ponieważ wymaga postawienia bardzo solidnych fundamentów. Czasami może być może dobudowany później, choć często wiąże się z dużo większym zakresem pracy potrzebnym do jego wykonania, a co za tym idzie dużo wyższymi kosztami.

Jak zbudowany jest ogród zimowy?

Obecna technologia stosowana do budowy ogrodów zimowych pozwala zachować wysoką temperaturę w ich wnętrzu nawet w największe mrozy. Zastosowanie podwójnych szyb z argonem w środku oraz specjalistycznych aluminiowych konstrukcji sprawia, że ciepło praktycznie “nie ucieka na zewnątrz”.

realizacje ogrody zimowe

Jak wykorzystuje się ogród zimowy?

Najczęściej w ogrodzie zimowym znajdują się różnego rodzaju pokoje relaksu lub salon. Wiele osób decyduje się również, aby urządzić w nim rodzinna jadalnie. Oczywiście znajduje on też często inne zastosowanie. W internecie można znaleźć wiele realizacji, w których zobaczymy, że w ogrodach zimowych mieści się zimowe jacuzzi, mały basen czy siłownia. Właściwie wszystko zależy od naszej kreatywności, możliwości finansowych oraz potrzeb.

Podsumowanie

Ogród zimowy to super propozycja dla wszystkich osób uwielbiających rozświetlone wnętrza. Ich budowa jednak nie należy do najtańszych i powinna zostać zaplanowana przy projekcie domu. Inaczej będzie generować jeszcze większe koszta. Po szczegóły najlepiej sięgnąć od razu do firmy specjalizujące się w takich zabudowach.

Zapraszamy do sprawdzenia realizacji ogrodów zimowych firmy Expert:

http://ogrodyzimowe.warszawa.pl/realizacje.html