Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę? Z czyjej pomocy skorzystać?

Kategorie Dom,Poradnik

Odbiór mieszkania jest momentem, w którym należy zachować szczególną czujność. Wszelkie uchybienia, defekty, których dopuścili się wykonawcy, którzy pracowali przy budowie twojego mieszkania będą powodowały późniejsze problemy w wykończeniu i dodatkowych nakładów finansowych na poprawienie defektów.

Na jakie elementy mieszkania trzeba zwrócić uwagę odbierając mieszkanie

Poziom podłóg

Podłogi muszą być równe. Dlatego odbierając mieszkanie należy zwrócić uwagę czy wszędzie utrzymują poziom, czy nie ma gdzieś nierówności, które utrudnią ułożenie podłogi i będę wymagały poprawiania tych ubytków oczywiście pod odbiorze już na nasz koszt.

Stan okien i parapetów

Często okna i parapety ulegają zabrudzeniom podczas prac prowadzonych z mieszkaniu. Budowlańcy pozostawiają na parapetach i oknach ślady po piance, betonie, które po zaschnięciu są bardzo trudne do usunięcia.

Równość otworów drzwiowych

Nierówne otwory drzwiowe to już zmora mieszkań deweloperskich i nie wynika to ogółem z poziomem podejścia do inwestycji dewelopera, a bardziej z pracy samych budowlańców pracujących w konkretnych pomieszczeniach. Nierówne otwory drzwiowe będą powodowały problemy z osadzeniem ościeżnic, ram i pracy samych drzwi.

Stan instalacji

Należy sprawdzić odbierając mieszkanie stan instalacji wodno-kanalizacyjnej, ale tez elektrycznej, instalacji centralnego ogrzewania, w tym stan grzejników, czy nie są zabrudzone itp. a także działanie wentylacji.

Równość ścian

To kolejna zmora, spędzająca sen z powiek wielu właścicielom nowym mieszkań, którzy nie zauważyli problemów technicznych podczas odbioru i teraz krzywe ściany powodują problemy na każdym kroku. Od powieszenia obrazów do montażu mebli, ozdobnych listew, itp.

Wymiary pomieszczeń

Bardzo istotne jest w odbiorze mieszkania sprawdzenie wymiarów pomieszczeń, czy zgadzają się z tymi zawartymi na planie mieszkania.

Z czyjej pomocy można skorzystać?

Podczas technicznego odbioru mieszkania od dewelopera można skorzystać z fachowej pomocy specjalisty od odbioru mieszkań. Koszt usługi takiego specjalisty jest nieporównywalnie niższy od kosztów, jakie ponieść musielibyśmy za naprawy defektów.

Jeżeli nadal szukacie pewnego dewelopera mieszkań sprawdźcie Domy Śląskie http://www.domyslaskie.pl/