Ochrona i profilaktyka wzroku

Kategorie Hobby,Poradnik,Zdrowie,Życie

Z wiekiem nasz wzrok ulega pogorszeniu. Pojawiają się problemy z widzeniem drobnych literek, bądź widzeniem z oddali. Po 40 roku życia pojawia się zwykle prezbiopia tak zwana starczowzroczność. Jest to nieunikniony proces, wdrażając odpowiednią profilaktykę ochrony oczu jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia przedwczesnej presbiopii.

Badania wzroku

Pierwszym punktem do profilaktyki narządu wzroku powinno być systematyczne badanie wzroku. U okulisty możliwe jest wykonanie specjalistycznych badań, można do nich zaliczyć: badanie ostrości wzroku, komputerowe badanie wzroku czy badanie ciśnienia oka. Podczas badania można wykluczyć także wiele innych schorzeń na które potencjalnie jesteśmy narażeni. Dowiemy się czy np. grozi nam astygmatyzm, krótkowzroczność czy inne schorzenia narządu wzroku.

Okulary korekcyjne

Nawet jeśli wzrok mamy dobry i badanie nie wykazuje problemów ze wzrokiem warto stosować profilaktykę i zainwestować w okulary zerówki z antyrefleksem. Są one szczególnie polecane tym osobom, które na co dzień pracują wiele godzin przed komputerem.


Ochrona oczu przed słońcem

Dobra profilaktyka pozwala znacznie zmniejszyć ilość zaburzeń wzroku w późniejszym okresie życia. Dlatego też o ochronę oczu powinniśmy zadbać również w różnych warunkach pogodowych. W lato i w zimę chronić wzrok przed nadmiernym promieniowaniem.

Okulary progresywne

Oprócz okularów, które skutecznie ochronią nasz wzrok przed słońcem i promieniowaniem UV warto zainwestować w okulary progresywne, cena jest zwykle podobna do tej, która dotyczy zwykłych okularów codziennych. Z tą różnicą, że wybierając okulary progresywne mamy rozwiązanie dzięki któremu będziemy mogli dobrze widzieć z dali i bliży oraz nosić je w różnych warunkach czy do podczas pracy przy komputerze czy prowadząc samochód. Okulary progresywne, cena jaką należy za nie zapłacić jest zwykle adekwatna do efektu. Chcąc zdecydować się na okulary progresywne warto wybrać sprawdzonego optykawww.progresywneokulary.com.pl tutaj możliwy jest wybór okularów w różnych cenach i wielu ciekawych wariantach. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc optyka w wyborze okularów i dodatków wykonać badanie u optometrysty.

Przeczytaj również: http://zobaczycjutro.org/pl/ochrona-oczu-podczas-korzystania-z-urzadzen-cyfrowych/