Nieszczelne okna w mieszkaniu? Te metody pomogą Ci w zniwelowaniu przeciągu

Kategorie Dom,Poradnik
okno

Często zdarza się tak, że zakup nowych okien nie okazuje się inwestycją na lata. Po jakimś czasie pojawiają się pierwsze problemy. Najczęściej dotyczą one szczelności okien. Wówczas przeciąg nie daje nam spokoju. Latem czy wiosną nie jest to dla nas większe zmartwienie, ponieważ temperatury na zewnątrz są wystarczająco wysokie. Z kolei, jesienią i zimą okazuje się, że należy działać jak najszybciej, aby nie narażać się na przeziębienia i różnego rodzaju grypy, które mogą wyłączyć nas z funkcjonowania na długie tygodnie. W jaki sposób możemy zaradzić temu problemowi? Istnieje kilka prostych metod, które pomogą w uszczelnieniu okien.

Uszczelnianie tynku

Kiedy okna nie spełniają swojej podstawowej roli w postaci nie przepuszczania powietrza to należy sprawdzić jak najwięcej czynników, które mogą okazać się kluczowe w naprawie szczelności. Jednym z tych czynników jest tynk. Po latach od montażu okien mogło dojść do pewnych uszczerbków w materiale. Powstałe szczeliny i ubytki z pewnością mogą być powodem przeciągów. Wówczas najlepszym sposobem jest uszczelnienie materiału tynkowego. Możemy do tego dojść w pełni profesjonalnie i wykorzystać adekwatne materiały do tynkowania ubytków. Jednak, gdy nie mamy zbyt dużej ilości czasu to możemy wykorzystać piankę izolacyjną, która być może nie będzie prezentowała się okazale, ale z pewnością spełni swoje zadanie w postaci uszczelnienia tynku w oknach.

taśmy

Taśmy jednostronnie klejące do izolacji okien

Nieszczelne okna możemy również zaklejać taśmą. Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna metoda, z której korzystali jeszcze nasi rodzice. Taśmy jednostronnie klejące przeznaczone do izolacji okien mogą okazać się bardzo skutecznym materiałem. Uszczelnianie okien za pomocą taśmy zapewni prawidłową izolację różnych elementów.

Gdzie znaleźć taśmy?

Grupa PPM to doświadczona marka, która od lat specjalizuje się w sprzedaży taśmy, w tym uszczelniających i jednostronnie klejących. Wysokiej jakości materiały pozwolą nam uporanie się z problemem nieszczelnych okien w mieszkaniu. Taśmy jednostronnie klejące www1.grupappmsa.pl w wersji uszczelniającej są odporne na wilgoć i wszelkie warunki atmosferyczne. Także ciepło i mróz nie będą dla nich żadną przeszkodą.