Moda na płyty winylowe

Kategorie Hobby
sklep z winylami

Moda na płyty winylowe rozpoczęła się kilka lat temu i trwa po dziś dzień, o czym może świadczyć zdecydowanie większa dostępność płyt gramofonowych oraz sprzętu do ich odtwarzania. Liczba sprzedanych krążków winylowych z roku na rok jest coraz większa. Jeśli chodzi o typy muzyki wydawanej obecnie na czarnych krążkach, to jest ona bardzo. Począwszy od płyt hip-hopowych przez muzykę elektroniczną na metalowej skończywszy. Płyty winylowe są bardziej żywotne od płyt cd, muzyka odtwarzana z nich posiada jakość nie do podrobienia, a duże rozmiary sprawiają, że znacznie lepiej grafiki na okładce prezentują się znacznie lepiej.

Płyty winylowe – nowe i stare

Obecnie można znaleźć na rynku bardzo wiele sklepów z płytami winylowymi, w których są dostępne zarówno nowe płyty, jak również płyty używane oddane w komis. Wiele osób kolekcjonuje także te drugie. Stare płyty winylowe potrafią osiągać olbrzymie ceny zbliżające się do setek tysięcy dolarów (!!), w niektórych przypadkach. W sklepach z muzyką można znaleźć także wiele reedycji starszych krążków. Pozwala to na posiadanie większości swoich ulubionych albumów na płytach winylowych. Sklepy z płytami (zobacz: https://www.cd-dvd-vinyl.pl/ ) zajmują się także sprowadzaniem ciężko dostępnych albumów z niszowych wydawnictw. Jeśli czegoś nie umiesz znaleźć, to warto się zapytać czy byłaby możliwość sprowadzenia płyty, na której Ci zależy. Ponadto z pomocą może Ci przyjść portal Discogs, który jest największa internetową giełdą wydanictw muzycznych, a także skarbnica wiedzy o zespołach i płytach.

Zakończenie

Płyty winylowe istnieją od ponad 50 lat pomimo spadków ich popularności na przestrzeni lat (pojawienie się innych nośników oraz internetu) utrzymuje się na rynku fonograficznym, a w ciągu ostatnich lat jej nakłady zaczęły wzrastać przez nabranie przez nią ogólnej popularności. Trend ten się utrzymuje i nic nie zapowiada, aby w ciągu ostatnich kilku lat miałoby się to zmienić. Obecnie na płytach winylowych wydawane są też nowe albumy mające dopiero premiery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *