Męska odzież medyczna. W co mogą ubrać się panowie?

Kategorie Poradnik

Wybór męskiej odzieży medycznej jest zdecydowanie mniej obfity niżeli odzież medyczna damska. Jednak polscy producenci oferują modele odzieży dla panów, których zakup warto rozważyć.

Odzież medyczna męska – co jest do wyboru?

Pośród odzieży medycznej do wyboru lekarze i pielęgniarze mają przede wszystkim szeroki wybór bluz medycznych o rozmaitych fasonach.

Bluza medyczna V-neck

Jest podstawowym typem bluzy medycznej. Jest wkładana przez głowę i nie jest zapinana. Występuje w róznych kolorach od tradycyjnej bieli po bordo.

Bluza medyczna zapinana na dekolcie

Innym typem bluz medycznych są te ze stójką zapinane na dekolcie na kilka guzików,. Jest je łatwiej włożyć bez ryzyka że popsujemy fryzurę.

Bluza zapinana na guzki

Inną opcją są bluzy zapinane w całości na guzki. W podobnym stylu są również tzw. marynarki medyczne. Zazwyczaj posiadają tradycyjny kołnierz i kieszeń po prawej lub lewej stronie. Ciekawe modele znajdziecie na stronie producenta https://anilon.pl/kategoria-produktu/mezczyzni/bluzy-mezczyzni/

Spodnie medyczne

Pośród spodni medycznych męskich zdecydowanie prym wiodą bojówki. Bardzo wygodny fason. Stylowy wygląd zapewnić mogą również klasyczne spodnie na kant.

Na co zwrócić uwagę kupując odzież medyczną męską?

Gdy kupujemy odzież medyczną warto zwrócić uwagę na to czy wykonana jest z materiałów pozwalających na pranie w temperaturze powyżej 50 %. Dobrze gatunkowo medyczna odzież powinna być stworzona z materiałów takich jak elanobawełna czyli mieszanka poliestru oraz bawełny. Materiał taki jak poliester jest bardzo odporny na zagniecenia, więc nawet podczas długich dyżurów nie wygniecie się. Z kolei bawełna zapewnia odpowiednią wentylację materiału.