Materace sprężynowe kieszeniowe 140×200. Czy taki rozmiar wystarczy dla pary?

Kategorie Dom,Poradnik

Rynek materacy jest bardzo duży. W samej Polsce mamy wielu producentów. Mimo wszystko często decydujemy się na materace kieszeniowe w rozmiarze 140×200, dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, a jeżeli chcecie ją poznać przeczytajcie koniecznie nasz artykuł.

Materace sprężynowe kieszeniowe 140×200

Materace sprężynowe kieszeniowe są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem. System kieszeni sprawia, że każda ze sprężyn pracuje osobno. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które śpią w parze. Jedna osoba nie czuje wiercenia się drugiej.

Rodzaje materacy kieszeniowych 140×200 cm

W sklepach znajdziemy materace kieszeniowe w tym rozmiarze z wariantami z różnych warstw. Najpopularniejsze są warstwy lateksowa oraz kokosowy. Warstwa lateksowa sprawia, że materac lepiej oddycha, jest bardzo komfortowa szczególnie dla osób, które mają problem z poceniem się w nocy. Takim osobom nie zaleca się pianki termoplastycznej, która polecana jest natomiast tym z problemami z krążeniem, gdyż nie nasika na kończyny nie zaburza przepływu krwi. Warstwa kokos w materacach kieszniowych wpływa bardzo pozytywnie na trwałość materaca. Taki materac nie wybija się lub dzieje się to dużo wolniej. Poza tym kokos utwardza materac, więc zalecany jest osobom nieco cięższym.

Czemu materace w rozmiarze 140×200 są tak popularne?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Większość mieszkańców miast mieszka w blokach. Wiele z nich ma również niewielkie sypialnie, więc wstawienie tam łózka w rozmiarze 160 sprawi, że przestrzeń do komunikacji jest zbyt mała.

Doskonałym przykładem materaca w rozmiarze 140×200 jest model SUZA, który znaleźć można w sklepie Common https://common.sklep.pl/materace-sprezynowe/139-materac-kieszeniowy-suza-140×200-kokos-lateks-5902921951858.html