Krótka charakterystyka obejm i uchwytów do rur i kabli

Kategorie Poradnik
obejmy do rur

Obejmy do rur to elementy, bez których zamontowanie rur byłoby niemożliwe. Oprócz nich bardzo często stosuje się też inne elementy typu uchwyty, zaciski.

Obejmy do rur

Obejmy do rur służą do mocowania rur, ale nie tylko. Doskonale sprawdzają się w przypadku mocowania masztów, belek, a także do mocowania kabli, czy przewodów sztywnych i elastycznych. Wszystkie tego typu uchwyty są przeznaczone do wykorzystywania w przemyśle wodno-kanalizacyjnym, instalacji grzewczych, gazowych, wentylacyjnych, czy klimatyzacyjnych. Sprawdzają się również podczas montażu połączeń rurociągowych i innych.

Uchwyty typu rubber clamps

Tego typu uchwyty umożliwiają różne sposoby mocowania rur, ale nie tylko. Nadają się do kabli, przewodów sztywnych i tych elastycznych. Zwykle dostępne są w dwóch szerokościach (12 i 15 mm).
Co ciekawe, obejmy do rur tego typu, na końcach posiadają specjalne nakładki wzmacniające, które to sprawiają, że przymocowanie rury do podłoża jest pewne i na stałe.

uchwyt do rur

Inne odmiany

Wśród dostępnych rodzajów obejm od rur, na uwagę zasługują np. obejmy do masztów. To dzięki nim możliwe jest łączenie rur i masztów, a łącznik tego typu nazywany jest często jako śruba U. Ich powierzchnia bardzo często pokrywana jest ocynkiem galwanicznym, co zapewnia im trwałość na długie lata. W przypadku obejm łączących maszty możliwe jest połączenie dwóch masztów o średnicy rur nie większej niż 50 mm. Konstrukcyjnie, do połączenia dwóch rur potrzebne są dwa uchwyty, bo tylko wtedy zapewni się odpowiednią sztywność tego połączenia.

Admet producent

Zamówienia i zakup jest możliwy za pośrednictwem producenta obejm i uszczelek Admet ze Słuszkowa. Profesjonalizm i doświadczenie sprawia, że http://www.admet.com.pl/ jest jedynym słusznym wyborem na rynku. Obejmy do rur ze stali nierdzewnej do instalacji w domu mogą okazać się niezbędne dla kanalizacji. Jest to gwarancja trwałości i bezpieczeństwa. Uchwyty są również wykonywane z myślą o zadowoleniu klienta, dlatego została wprowadzano sprzedaż na wymiar.