Klinkier w domu – co warto wiedzieć

Kategorie Uncategorized
cegła

 

W architekturze wnętrz już powoli kończą się pomysły na ciekawe rozwiązania do mieszkań i domów. Istnieje jednak jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, które z roku na rok staje się coraz popularniejsze, a mianowicie chodzi tutaj o klinkier. Jest to po prostu cegła, która od setek lat towarzyszy nam w architekturze. Zazwyczaj była wykorzystywana do samej konstrukcji budynków czy elewacji. Aktualnie ulega to zmianie. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie cegły w mieszkaniu. Wybór ten nas nie ogranicza, ponieważ możemy stosować klinkier zarówno w kuchni jak i innych pomieszczeniach. Najczęściej jednak jest stosowany w salonach, jadalniach i sypialniach. W ten sposób możemy nadać pomieszczeniu nietuzinkowego charakteru. Co zatem wybrać i co będzie najlepiej pasowało do naszego nowego wnętrza?

 

cegła w kuchni

Cegła w stylu retro, a impregnacja kamienia naturalnego

Każdy z nas kojarzy stare kamienice pokryte ceglaną elewacją. To właśnie ten typ cegły jest ostatnio najbardziej pożądany na rynku budowlanym. Im brudniejsze i mocniej zniekształcone tym lepiej! Stary styl cegły nadaje wyjątkowego charakteru dla pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest idealne, szczególnie dla sypialni. Ciepły ton czerwonego klinkieru zrobi wielkie wrażenie na każdym domowniku i nie tylko. Cegły w stylu retro wymagają także odpowiedniej pielęgnacji. Impregnaty do kamienia naturalnego to najlepszy sposób na zadbanie o klinkier. Środki firmy HMK z pewnością rozwiążą problem zabrudzeń i plam na długie lata. Impregnaty do kamienia wytwarzają specjalną powłokę hydrofobową, która odpowiada za dodatkową ochronę cegły. Odpowiednie środki możesz znaleźć pod tym adresem – https://kamchemia.pl/16-impregnaty-do-kamienia.

 

 

Meble na wymiar – Chorzów i Bytom

Pomysł na wykreowanie wnętrza jest bardzo istotny, dlatego też warto zaufać firmie, która projektuje pomieszczenia od lat. Firma Mebe z Katowic z pewnością zadba o właściwy dobór w mieszkaniu. Sypialnia, salon czy kuchnia? To bez znaczenia. Meble na wymiar są dostępne w Chorzowie i Bytomiu – http://mebe.com.pl/. Klinkier w połączeniu z profesjonalnymi meblami wykonanymi na zamówienie to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wystarczająco czasu na osobiste załatwianie tego typu spraw. Meble na wymiar dostępne w Chorzowie i okolicach.