Kiedy warto zainwestować w podnośnik koszowych?

Kategorie Dom
Podnośniki koszowe Warszawa

Czym są podnośniki koszowe?

Podnośnikami koszowymi określamy także jako ruchome podesty. To maszyny, które zalicza się do urządzeń transportu bliskiego oraz do maszyn dźwigowych. Wszystkie one podlegają ściśle pod Urząd Dozoru Technicznego. Jednak do czego tak właściwie służą i kiedy warto się na nie zdecydować?

Charakterystyka

Na podnośnik koszowy składa się wysięgnik – czyli hydrauliczne ramię, którym można swobodnie manewrować i przytwierdzony do niego kosz bądź platforma, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia w postaci barierek, czasami szyb i specjalnej uprzęży. Szyby te mogą być przezroczyste, przyciemniane bądź w jakimś konkretnym kolorze. Taki podest ruchomy ma za zadanie unieść jego użytkownika na konkretna wysokość i umożliwić bezpiecznie wykonanie jakiejś pracy czy działania. W zależności od rodzaju maszyny – użytkownik może sam manewrować urządzeniem albo potrzebować pomocy operatora, który zajmie się sterowaniem na dole. Każdy z podnośników może osiągać różne wysokości – od kilku metrów do na przykład 45, 50 czy nawet 70 i więcej metrów. Takie podnośniki są przede wszystkim bardzo stabilne. Cechują się pewnością i dużym poziomem bezpieczeństwa. Jednak aby móc z niego korzystać i sterować nim należy najpierw zdobyć uprawnienia. Takie urządzenia są dość łatwe w obsłudze – niemalże intuicyjne, ale brak znajomości przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, niewystarczające doświadczenie oraz brak odpowiedniej wiedzy na temat działania podestu może doprowadzić do tego, że użytkowania podnośnika stanie się niebezpieczne i może doprowadzić nawet do tragedii.

Zastosowanie

Różnego typu urządzenia dźwigowe stosuje się w najróżniejszych pracach budowlanych i nie tylko. Ale można się z nimi spotkać przede wszystkim na budowach czy podczas demontowania budynków. Podesty ruchome doskonale zdają egzamin także w przypadku innych działań – takich jak mycie okien na wysokich budynkach, naprawa dachu, ocieplenie czy odnowa elewacji, odśnieżanie, usuwanie sopli, wymiana rynien. To również doskonałe urządzenia do konserwacji latarni, naprawy linii wysokiego napięcia na wysokości czy sygnalizacji świetlnej. Podnośniki koszowe wykorzystuje się również do montażu i demontażu dużych reklam i dekoracji. Można się z nimi spotkać jeszcze na przykład w sadach i parkach.

Kiedy zdecydować się na podnośnik koszowy?

Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup podnośnika koszowego wtedy, kiedy planujemy dość często wykonywać wyżej wymienione działania. Jednak jeśli potrzebujemy takiego urządzenia tylko do prac sezonowych albo tylko na kilka tygodni w roku znacznie taniej wyjdzie nas wynajem. Więcej informacji na temat podnośników koszowych do wynajęcia w Warszawie i nie tylko znajdziesz na: https://lifto.pl