Kasa fiskalna, drukarka i … ? Tego potrzebujesz do prowadzenia butiku

Kategorie Poradnik

Niezależnie od wielkości biznesu, lokalizacji istnieją pewne obligatoryjne urządzenia, które powinieneś posiadać w swoim sklepie. W tym artykule wszystkie urządzenia, mogące przydać się w butiku.

Urządzenia fiskalne do niewielkiego butiku

Do prowadzenia niewielkiego butiku potrzebujesz wsparcia kilku urządzeń. Wśród nich są takie, których posiadanie i wykorzystywanie wynika z nałożonego na Ciebie obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży z roku 2011. W najbliższych latach można spodziewać się kolejnych zmian. Jakich?

Kasa fiskalna online

Obowiązkowe będą od 2020 roku – lub 2021 roku w przypadku niektórych branż – kasy fiskalne online. Podczas prowadzenia butiku masz obowiązek rejestrowania transakcji z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej.

W poradniku przedsiębiorcy na stronie poradnikprzedsiebiorcy.pl możemy przeczytać informację, że „podatnik, który zakupił kasę online, po wykonaniu fiskalizacji kasy zobowiązany jest do zapewnienia połączenia, które umożliwi automatyczne, bądź na żądanie przesyłanie danych m.in. e-paragonów pomiędzy kasą fiskalną online a Centralnym Repozytorium Kas (CRK).”

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kiedy-kasa-fiskalna

Drukarka fiskalna

Oprócz kasy fiskalnej, czyli urządzenia obowiązkowego, w butiku możesz korzystać z drukarki fiskalnej. Drukarki fiskalne nie działają samodzielnie tak jak ma to miejsce w przypadku kas, więc należy połączyć je z systemem komputerowym, wtedy będą pełniły podobne funkcje co kasa. Drukarki fiskalne znajdziecie na stronie https://www.torell.pl/produkty/1/7/0/0/kasy-i-drukarki-fiskalne/drukarki-fiskalne

Inne urządzenia do butiku

W butiku może przydać Ci się również kilka innych urządzeń. Pierwszym z nich są numeratory tekstylne. Za ich pomocą można przymocować do ubrań metki.

W butiku przydać się mogą również metkownice. Wyręczą w ręcznym pisaniu kodów oraz cen na metkach.

Czytnik kodów kreskowych

W każdym sklepie, również tym odzieżowym przydać się może czytnik kodów kreskowych.