Kamienie naturalne w ogrodzie – ciekawe kompozycje

Kategorie Ogród
kamienie naturalne

Bardzo często możemy się spotkać z wykorzystywaniem kamienia oraz drewna w ogrodach. Jest to spowodowane oczywiście dzięki trwałości oraz wytrzymałości tych materiałów na zewnętrzne warunki atmosferyczne. W przypadku tych dwóch materiałów to kamień oczywiście ma przewagę, ponieważ jest znacznie trwalszy niż drewno. Niejednokrotnie może się także ciekawiej prezentować.

Podstawowe walory kamieni naturalnych

Kamienie naturalne są bardzo różnorodne. Nie ma jednego rodzaju, dlatego też nie jesteśmy bardzo ograniczeni wyborem. Możemy zdecydować się na wiele różnych odmian i dopasować nawet kolor, który najbardziej odpowiada naszej stylistyce. Poza tym możemy dostosować również odpowiedni kształt oraz wielkość.

Ciekawe kompozycje – kamienie naturalne idealnie wpasowują się w głębokie zielone przestrzenie i różną roślinność. Każdy kamień może nadać ogrodom pewnego rodzaju tajemniczości, a przede wszystkim możemy tworzyć w sposób kreatywny według naszych upodobań.

Trwałość – ze względu na trwałość kamienia możemy być pewni, że nie ulegnie on żadnym większym zniszczeniom po wielu latach. Jedynie możemy ulepszyć jakość przy pomocy impregnatów do kamienia.

kamień naturalny

Jaki kamień wybrać?

Ze względu na dużą różnorodność możemy być spokojni o to czy, któryś z kamieni spełni nasze oczekiwania.

Granit – jeden z najbardziej popularnych kamieni naturalnych na rynku. Występuje w wielu odcieniach i barwach (szary, czerwony, żółty czy różowy). Ze względu na swoją trwałość jest jednym z  najczęstszych wyborów na rynku ogrodowym. Idealny element dekoracyjny.

Bazalt – nieco twardszy kamień od granitu. Z uwagi na twardość i wytrzymałość tego kamienia stosujemy go zazwyczaj do tworzenia ścieżek oraz dróg w ogrodach.

Wapień – twardy kamień, który posiada podobną funkcję jak bazalt. Najczęściej jednak jest wykorzystywany przy budowie ogrodzeń wokół domu.

Piaskowiec – nie jest najtrwalszym kamieniem na rynku, ale za to jednym z najtańszych, dlatego też wiele osób decyduje się na wykorzystanie tego surowca u siebie w ogrodzie. Trwałość piaskowca można wzmocnić odpowiednim impregnatem do kamienia naturalnego i różną chemią kamieniarską.

Impregnat do kamienia naturalnego – idealny środek do pielęgnacji

Najlepszym sposobem na dbanie i utrzymanie jakości i trwałości kamienia jest jego odpowiednia pielęgnacja i czyszczenie. Takim środkiem jest impregnat do kamienia naturalnego, który jest dostępny pod tym adresem.