Już nie musisz pilnować mleka w trakcie gotowania! Sprawdź dlaczego

Kategorie Poradnik
garnek do gotowania mleka

Pewnie niejednokrotnie kiedy podchodziliście do gotowania mleka to dostawaliście gęsiej skórki. Pojawiania się kożuchów to nic innego jak koszmar z dzieciństwa. Kolejnym problemem było przypalanie mleka. Ciężko było je ugotować robiąc kilka czynności jednocześnie. Dodatkowo było to nawet problematyczne w momencie, gdy poświęcaliśmy całą naszą uwagę tylko na gotowaniu mleka. My już wiemy, że cały proces to nie lada sztuka. Wymaga to doświadczenia, albo po prostu zdolności manualnych, które pozwolą nam na uniknięcie tego kłopotu.

W jaki sposób ugotować mleko, aby nie zniszczyć garnka?

Przypalające się mleko to odwieczny problem osób zajmujących się na co dzień kuchnią. Nawet najwięksi kucharze potrafią przypalić je w sposób amatorski. Istnieją dwa sposoby, które mogą pozwolić nam na uniknięcie spalenizny.

Pierwszy sposób może wydawać się wyjątkowo prosty, ponieważ jedyne o czym powinniśmy pamiętać to o przepłukaniu garnka zimną wodą przed samym procesem gotowania mleka. Należy jednak zostawić trochę wody na samym dnie. Dzięki temu unikniemy spalenia garnka.

Druga metoda jest podobna natomiast opiera się ona na innej temperaturze wody. Na dnie garnka do gotowania mleka należy wlać małą ilość wrzącej wody, która również spowoduje, że mleko nie będzie przywierać do dna.

Istnieje również szybki sposób na zapobiegnięcie wykipienia gotującego się mleka. Wystarczy położyć na dnie garnka odpowiedni talerzyk. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nerwów i nie będziemy musieli przeznaczać naszego czasu na dodatkowe sprzątanie.

garnek do gotowania mleka

Garnek do gotowania mleka – Borner

Producent akcesoriów kuchennych Borner poleca swoje produkty każdemu kto stara się, aby jego gotowanie sprawiało mu samą radość. Materiały wykorzystane przy produkcji garnków opierają się na kompozycji ceramiki i tytanu, dzięki czemu ich wytrzymałość jest znacznie większa od tradycyjnych garnków jakie można napotkać w wielu sklepach. Na stronie www.borner.pl możemy znaleźć dziesiątki rozwiązań do naszej kuchni, w tym także specjalistyczny garnek do gotowania mleka, który zapewni nam prawidłowe zastosowanie.