Jak wygląda kształcenie niepełnosprawnych w szkołach prywatnych

Kategorie Dom,Hobby,Poradnik,Życie

Rodzice dzieci niepełnosprawnych stoją zwykle przed trudną decyzją, dotyczy ona wyboru placówki w którym dziecko miałoby podjąć naukę. Trudno się dziwić, że wybierają oni zazwyczaj szkoły prywatne z nadzieją, że ich dziecko otrzyma profesjonalną opiekę, będzie otoczone należytą troską. Każdy rodzic chce mieć pewność, że oddaje pod opiekę swoją pociechę w ręce doświadczonych pedagogów.

Zajęcia dydaktyczno rewalidacyjne

Dzieci niepełnosprawne objęte są specjalistycznym programem pomocowym w zakresie kształcenia. Podstawową kwestią jest tutaj odpowiednie przygotowanie tychże zajęć przez pedagogów i psychologów którzy w pierwszej kolejności zajmują się diagnozą potrzeb dzieci. Dopiero później dopasowują zajęcia do umiejętności i potrzeb rozwojowych dzieci niepełnosprawnych. Zadaniem rewalidacji jest przede przygotowanie podopiecznych do jak najbardziej samodzielnego uczestnictwa w życiu społecznym. Oto niektóre z prowadzonych zajęć dydaktycznych: terapia si, terapie indywidualne czy Trening EEG Biofeedback.

Szkoła przysposabiająca do zawodu

Oprócz zajęć, które mają na celu przygotowanie do możliwie samodzielnego życia w społeczeństwie, zadaniem szkoły specjalnej jest także stworzenie warunków do tego aby osoba niepełnosprawna mogła podjąć zatrudnienie na rynku pracy. W każdej placówce specjalnej funkcjonuje szkoła przysposabiająca do pracy. Za sprawą specjalistycznych metod nauczania i zajęć dydaktycznych szkoła jest w stanie jak najbardziej pomóc osobie niepełnosprawnej w podjęciu zatrudnienia i nabyciu podstawowych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu. Szkoła ta prowadzi więc zajęcia z obsługi komputera, zajęć dotyczących tego jak prowadzić gospodarstwo domowe, zajęć z obsługa urządzeń biurowych. te i wiele innych prowadzi szkoła przysposabiająca do zawodu – Otwarte Okno – więcej o działalności placówki na stronie http://www.otwarteokno.edu.pl

Doświadczona i wyspecjalizowana kadra

Szkoła specjalna nie miałaby racji bytu gdyby nie kadra nauczycielska, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy. Oni wszyscy są w pełni odpowiedzialni za kształcenie i opiekę. bez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli nie byłoby to możliwe. To oni niejako dopasowują formy kształcenia do potrzeb wychowanków, wiedzą jak reagować na pojawiające się trudne sytuacje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *