Jak ubrać się do pracy latem?

Kategorie moda
Słońce

Lato w pracy

Kiedy od rana panuje wysoka temperatura najchętniej sięgamy po zwiewne i krótkie stroje, które odsłaniają ciało. Praca to jednak nie miejsce na takie ubrania. Bluzki na ramiączkach, spodenki i wzorzyste, krótkie sukienki (kliknij tutaj) zostaw lepiej na wyjście ze znajomymi, randkę lub popołudniowy spacer.  

Co założyć latem?

Niestety nie można rezygnować z dress code’u, nawet kiedy temperatura wyjątkowo doskwiera i utrudnia normalne funkcjonowanie. Ale eleganckie stroje mogą być także idealne na lato, a do tego zwiewne i wygodne.

Sukienka

Możesz zdecydować się np. na modną w tym sezonie sukienkę koszulową (tzw. szmizjerka). Taka sukienka wygląda dobrze na każdej kobiecie i zakrywa wszystko to, co powinno być zakryte w miejscu pracy. Wybierz idealny na lato model z lnu, wiskozy i/lub tencelu. Zrezygnuj za to z wszelkich sukienek, które odsłaniają za bardzo dekolt, nogi, ramiona i plecy.

Spódnica

Nie wybieraj zbyt krótkich sukienek, nawet jeśli za oknem panuje niemal czterdzieści stopni Celsjusza. Spódnica i sukienka, którą zdecydujesz się założyć do pracy, powinna sięgać co najmniej do kolan. Pamiętaj także o zasadzie, im krótsza spódnica, tym obcas powinien być niższy.

Bluzka

Latem wybieraj koszule i bluzki wykonane z delikatnych, transparentnych i przewiewnych tkanin. Trzeba jednak uważać, ponieważ często bluzka z takiego materiału jest nieco, albo i  dość, przezroczysta. Nie należy zakładać niczego przezroczystego do pracy.

Buty

W przypadku butów należy również wybrać takie, które więcej zakrywają niż odsłaniają. Nie decyduj się więc na odkryte sandały czy japonki, lepiej wybrać baleriny bądź mokasyny, albo czółenka.