Jak spakować się do przyczepy kempingowej

Kategorie Pasja,Podróżowanie,Poradnik,Życie

Każda podróż czy to długa czy krótka powinna być dobrze zaplanowana. Pakowanie jest przez większość urlopowiczów mniej lubianym elementem, nastręcza zwykle wiele dylematów, stresów. Pojawia się zwykle pytanie: Czy pomieścimy wszystko to co chcemy ze sobą zabrać? A już szczególną uwagę należy zachować wybierając się na wypoczynek z przyczepą kempingową. Pakowanie jest zwykle sporym wyzwaniem dla caravaningowców.
O czym należy pamiętać, pakując się na urlop z przyczepą kempingową?

Pakowanie przyczepy

W porównaniu z innymi formami podróżowania, podczas wyjazdu z przyczepą nie są nam potrzebne torby, walizki i tego typu ekwipunek. Używane przyczepy kempingowe i nowe przyczepy mają zwykle wydzielone miejsce na przechowywanie i transport bagażu. Liczne szafki schowki dostępne w przyczepie mogą być świetnym miejscem na transport drobiazgów i innego potrzebnego bagażu. Podczas pakowania się musimy pamiętać o jednej podstawowej rzeczy – przyczepa kempingowa, camping posiada zwykle dopuszczalną masę przewozową. Przekroczenie tego pułapu może skutkować uszkodzeniem pojazdu i jego elementom. Może nawet pojawić się problem w trakcie jazdy związany z brakiem stabilności.

Jak ułożyć bagaż?

Oprócz kwestii dotyczącej ilości przewożonego bagażu, bardzo istotne jest również samo rozmieszczenie bagażu. Co należy zatem uwzględnić? Przede wszystkim musimy pamiętać o podstawowej zasadzie pakowania tj. najczęstsze elementy bagaży ważne, by pakować blisko środka osi przyczepy i jak najniżej. za to lekkie elementy w schowkach np. pod sufitem. Bardzo istotne jest także rozłożenie bagażu po obu stronach pojazdu chodzi o to by była zachowana równowaga. Nigdy nie wiemy jak będzie wyglądała podróż przyczepą, czy nie będziemy przemierzać przykładowo wyboistą drogą czy wchodzić w ostre zakręty.


Co z dodatkowym bagażem?

Wśród pasjonatów caravaningu są i tacy którzy nie wyobrażają sobie urlopowania bez wycieczek rowerowych. W przypadku np. kamperów wzięcie rowerów nie stanowi większego problemu bowiem są to pojazdy zwykle wyposażone w bagażniki wewnętrzne. Zaś jeśli chodzi o używane przyczepy kempingowe, camping o miejsce do transportu rowerów musimy zadbać sami. Nie obejdzie się zatem bez kupna bagażnika zewnętrznego.

Szczegóły dotyczące wyboru przyczepy kempingowej i ciekawe modele przyczep, camping oraz używane przyczepy kempingowe dostępne są na stronie www.przyczepykempingowewiorek.pl