Jak przygotować się na zimowy trening piłkarski?

Kategorie Sport
zimowy trening

Trening piłkarski to przede wszystkim ogromne, logistyczne przedsięwzięcie, w którym bierze udział cały sztab szkoleniowy. Wysoce ważnym aspektem jest prawidłowe przygotowanie piłkarzy do kolejnego sezonu ligowego. Przerwa zimowa w rozgrywkach na polskich boiskach jest bardzo zróżnicowana. Najwięcej czasu na odpoczynek będą mieli piłkarze z najniższego poziomu rozgrywek. 2 i 1 liga zaczyna swoją pierwszą kolejkę zmagań rundy wiosennej już 2 marca – co daje równe 3 miesiące przerwy od ostatnio rozgrywanej kolejki. W rozgrywkach ekstraklasy ta przerwa wynosi niespełna dwa miesiące, z czego większość czasu przeznaczana jest na treningi. Powrót piłkarzy po takim odstępie czasu mógłby być zabójczy. Piłkarze, którzy zaprzestają trenować dłużej niż dwa miesiące są z góry skazani na porażkę, ponieważ reszta stawki nie śpi. Istotne są również termoaktywne komplety piłkarskie, które usprawnią cały przebieg treningów w trakcie zimy.

 

Treningi siłowe

W skład zimowych treningów wchodzi siłownia. Jest to jedyny sposób na nadrobienie braków, które zostały spowodowane prawie dwutygodniową przerwą w rozgrywkach. Powolne wdrażanie zawodników w system treningowy jest najlepszą metodą.

piłka nożna

Rozgrzewki i pierwsze gierki

W trakcie pierwszego tygodnia przygotowań ważne jest powolne wdrażanie gry i taktyki na przyszły sezon rozgrywkowy. Początkowe gierki w drużynie skupiają się zazwyczaj tylko na taktycznych elementach gry jak – rzuty rożne, z autu, karne i wznawianie gry z pola. Wszystko to ma na celu stopniowo wprowadzić piłkarzy w rytm meczowy. Jakiekolwiek zaniechania, bądź zbyt intensywne treningi mogą spowodować efekt odwrotny do zamierzonego.

 

 

Termoaktywne komplety piłkarskie idealne na trening

Każdy trening na zewnątrz, szczególnie w zimie jest dużym ryzykiem dla zdrowia piłkarzy, dlatego warto wówczas zaopatrzyć się w wysokiej jakości termoaktywne komplety piłkarskie. Odzież tego typu jest idealnym rozwiązaniem na zimowe treningi na dworze. Dzięki wysokiej jakości materiałom możemy zwiększyć łatwość w poruszaniu się. Pot jest wchłaniany przez materiał co również ułatwia trening.