Jak przechowywać zabawki dziecka?

Kategorie Dom,Poradnik,Życie

Każde dziecko jest rozpieszczane przez swoich bliskich – rodziców, dziadków czy ciocie i wujków. Zabawek z roku na rok przybywa, te, które nie nadają się już do niczego można wyrzucić, jednak nigdy nie wiadomo czym nasza pociecha będzie chciała się bawić, dlatego najlepszym sposobem jest przechowywanie zabawek. Jak przechowywać zabawki, aby nasze dziecko miało zarówno porządek w swoim pokoju, ale także potrafiło wszystko znaleźć?

Kartonowe pudełka

To jedna z najtańszych opcji przechowywania zabawek w domu. Kartonowe pudełka nie kosztują zbyt wiele, bowiem materiał, z którego są wykonane nie jest rewelacyjnej jakości. Na rynku znajdują się zarówno zwykłe, kartonowe pudła, jak i kolorowe, które wyglądają o wiele bardziej estetycznie. Do takiego pudła można schować zabawki, jednak pamiętajmy, że karton nie wytrzyma zbyt dużej wagi i może się rozerwać. Element ten można dać na górę szafy lub schować do jej środka.

Kosz na zabawki

Na rynku znajduje się coraz więcej koszów na zabawki różnego rodzaju. Są wykonane z siateczki, tkaniny minky, drewniana czy plastikowe. Który kosz zatem będzie najlepszy?

Kosz na zabawki plastikowy

Plastikowy kosz na zabawki może i wygląda o wiele bardziej estetycznie, aniżeli kartonowe pudełka. Często posiadają przykrywkę, dzięki czemu ukryjemy panujący we wnętrzu chaos zabawek. Co najważniejsze – na rynku jest mnóstwo wzorów i kolorów, więc z pewnością znajdziesz taki, który będzie idealnie pasował do pokoju twojego malucha!

Kosz na zabawki wykonany z tkaniny minky

Taki kosz na zabawki jest przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Brak tutaj wystających elementów, które mogą być ostre. Tkanina minky jest bardzo delikatna, a co więcej – taki kosz na zabawki ma ogromne walory estetyczne. Pięknie prezentuje się w pokoju malucha, a na rynku jest mnóstwo wzorów i kolorów, więc wybór jest naprawdę szeroki.

Kosz na zabawki drewniany

Drewniane skrzynie są bardzo wytrzymałe. Co więcej, maluszek może na nim siedzieć i nic się nie stanie z taką skrzynią. Na pewno są one droższe aniżeli rozwiązania przedstawione powyżej. Drewniane kufry na zabawki mogą być potraktowane jako mebel, który będzie dopełnieniem do posiadanych przez dziecko mebli. Dla przykładu kufry od Happy Babies tworzone są z indywidualnymi grafikami, które można dopasować do pozostałych mebli, co razem bardzo ładnie wygląda.