Jak chronić psa przed kleszczami?

Kategorie Uncategorized

Od marca do października, czyli ponad pół roku jesteśmy zagrożeni przez kleszcze. Jednak nie tylko my. Również nasi czworonożni przyjaciele, w przypadku których złapanie kleszcza jest niezwykle łatwe. Nawet załatwiając się na niewielkim fragmencie zieleni nasz pies może złapać kleszcz, a właściwie to kleszcz łapie się naszego psa. Jak zatem możemy chronić naszego pupila przed tym zagrożeniem?

Dlaczego kleszcze są tak niebezpieczne?

Kleszcze to pasożyty żywiące się krwią. Jednak to nie sam fakt jest niezbyt przyjemny i bolesny, bardziej niebezpieczne jest to czym kleszcze są zarażone. Niestety kleszcze przenoszą one wiele chorób. Najbardziej znaną jest bolerioza, ciarki wywołuje również odkleszczowe zapalenie mózgu czy babeszioza. Nie mniej niebezpieczne są erlichioza oraz anaplazmoza.

Jak chronić psa przed kleszczami?

Pies może być chroniony przed kleszczami na kilka sposobów. Poprzez:

  • spraye odstraszające,
  • krople,
  • obroże.

Krople przeciwpchelne

Krople przeciwpchelne aplikuje się na kark psa, bo jest to miejsce, w którym pies nie zliże substancji. Krople nakłada się na skórę psa raz na kilka tygodni.

Spraye odstraszające

Spraye odstraszające zawierają na ogół substancje, które nie powodują paraliżu nerwowego i śmierci owada, a służą odstraszaniu insektów i pasożytów.

Obroże przeciw kleszczom

Obroże przeciw kleszczom mogą działać zarówno odstraszająco na kleszcze, jak i mieć substancje zabijające insekty takie jak pchły.

Jak wybrać ochronę dla psa

Wybierając zarówno obroże przeciw kleszczom, jak i krople powinniśmy wziąć pod uwagę wiek psa. Inną kategorią, która jest niezwykle istotna jest waga naszego pupila. Więcej na temat środków przeciw kleszczom na stronie https://mollysklep.pl/Na-Pchly-i-Kleszcze-c213