Gdzie dobrze zjeść na Pomorzu?

Kategorie Podróżowanie,Poradnik,Życie

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie rośnie zainteresowanie kurortami turystycznymi, głównie nad morzem. Poszukiwania zwykle zaczynamy od atrakcyjnego miejsca noclegowego i punktów gastronomicznych w których docelowo mielibyśmy się stołować podczas wakacyjnego urlopowania.

Temat dotyczący punktów gastronomicznych zawsze budzi wiele kontrowersji. Zdarzają się opinie  w których turyści narzekają na kuchnię na pomorzu – mówią, że można jedynie zasmakować tylko w popularnych fast foodach. Nie ma to jednak zbytniego odzwierciedlenia w rzeczywistości, owszem zdarzają się popularne budki z szybkim jedzeniem ale można skorzystać z bardziej wyszukanych punktów gastronomicznych.

Smażalnie ryb

W każdym kurorcie nadmorskim możemy posmakować tak zwanej “rybki prosto z kutra”. Smażalnie zwykle są zlokalizowane w bardziej ustronnych miejscach, rzadko znajdują się tuż przy promenadzie. Będąc na pomorzu wręcz byłoby grzechem nie posmakować tutejszej świeżo przyrządzonej rybki. Poszukując dobrej smażalni ryb warto znaleźć taką, która znajduje się tuż przy przystani bądź takiej, która serwuje rybki z codziennych połowów. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że zjemy posiłek w 100% przygotowany ze świeżych produktów, niemrożonych.

Urokliwe restauracje

W kurortach nadmorskich nie brakuje także miejsc w których można zapoznać się z innymi smakami nie tylko tymi regionalnymi pomorskimi. Nie brakuje tutaj restauracji włoskich, meksykańskich, czy chińskich. Dodatkowo możemy spodziewać się, że pobyt w takiej restauracji będzie oddawał klimat miejsca. W tego typu restauracjach zatrudniani są zwykle obcokrajowcy, tak więc zamawiając posiłek np. we włoskiej restauracji będziemy obsłużeni przez personel pochodzący z Włoch zaś dania będą przygotowane przez włoskiego szefa kuchni.

Catering o każdej porze

Wśród ofert gastronomicznych dużym powodzeniem cieszy się w ostatnim czasie catering. Istnieje pewien odsetek turystów którzy przyjeżdżają na pomorze, by wypocząć i spędzić wakacje bez gonitwy czy szukania dobrego jedzenia. Dla tego typu wczasowiczów najlepiej sprawdza się catering – Sopot, Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto w każdym kurorcie dostępne są tego typu usługi jeśli chodzi np. o Sopot, Gdynię i ościenne miasteczka tutaj najczęściej wybierany jest catering firmy Banglob (www.banglob.pl)

Jak widać oferta gastronomiczna na pomorzu jest bardzo zróżnicowana. takie rejony pomorza jak Sopot, Gdynia czy Gdańsk obfitują w wiele miejsc w których można zjeść smaczne i zdrowe posiłki.