Gdy zbliża się majówka, czas zainwestować w oświetlenie ogrodowe

Kategorie Uncategorized

Majówka to czas intensywnego grillowania, spędzania czasu na świeżym powietrzu, przebywania ze znajomymi w ogrodzie. Przed okresem późnej wiosny warto zainwestować w akcesoria i meble do ogrodu. Nie można również zapomnieć o oświetleniu ogrodowym.

Oświetlenie ogrodowe. Charakterystyka

Oświetlenie ogrodowe powinno spełniać kilka niezwykle istotnych wymogów. Po pierwsze musi być odporne na niskie temperatury. Zdarza się niekiedy, że w maju do czynienia mamy z przymrozkami, nie mówiąc już o temperaturze srogą zimą. Po drugie oświetlenie ogrodowe powinno być odporne na wilgoć. Trudno, żeby zbierać oświetlenie, gdy tylko na horyzoncie zaczyna pojawiać się mgła.

Rodzaje oświetlenia ogrodowego

Producenci i sklepy oferują wiele różnych typów oświetlenia przeznaczonego do ogrodów. Różnią się sposobem zawieszenia i oczywiście miejscem do jakiego są przeznaczone. Niektóre również źródłem energii.

Lampy solarne

Lampy solarne występują na ogół w postaci wbijanych w ziemię niskich lamp. Jak sama nazwa wskazuje zasilane są one energią słoneczną, która pozyskiwana jest za pomocą małego panelu umieszczonego na lampie.

Lampy stojące i latarnie

Chcąc w ogrodzie stworzyć nieco magiczny klimat warto zainwestować w latarnie. Wyglądają one bajkowo zwłaszcza, gdy do czynienia mamy z latarniami stylizowanymi na podobieństwo angielskich lamp w alejkach.

Lampy wiszące

Na taras i werandę potrzeba lamp wiszących, które oświetlą stół, tak żeby wieczorami móc przesiadywać na dworze. Lampy wiszące zasilane są energią elektryczną, więc należy zaplanować podłączenie.

Kinkiety

Kiedy chcemy wykorzystać elewację domu do zawieszenia lamp, warto skorzystać z kinkietów. Są one niedrogim rozwiązaniem, a dającym silne światło, że wystarczy na oświetlenie kilku metrów.

Lampy najazdowe

Kiedy nasz taras wykładany jest płytami chodnikowymi lub kostką brukową, warto rozważyć lampy najazdowe. Tego rodzaju oświetlenie jest odporne na uderzenia i nacisk.

Girlandy

Urządzając przyjęcie w ogrodzie jako oświetlenie sprawdzić się mogą girlandy. Dają one nastrojowe źródło światła i wyglądają niezwykle efektownie, więc warto je rozważyć.

Jeżeli szukacie sklepu oferującego oświetlenie ogrodowe, koniecznie zajrzycie na stronę sklepu Tyskie Lampy, dostępnej pod adresem https://tyskielampy.pl/kategoria-produktu/oswietlenie-zewnetrzne/.