Fujifilm – o historii legendarnej marki

Kategorie Hobby,Pasja
Fujifilm - historia marki

Fujifilm to firma z ponad 80 letnią tradycją, która uważana jest za jeden ze światowych autorytetów w dziedzinie produkcji sprzętu fotograficznego i aparatów.

Firma powstała dokładnie w 1934 roku w Tokio pod nazwą Fuji Photo Film Co., Ltd. Na początku zajmowała się produkcja celuloidowych błon fotograficznych. Wraz z biegiem lat zwiększała swój katalog produktów. Początkowo o podzespoły i materiały do robienia zdjęć fotograficznych – jak papiery fotograficzne czy klisze. Później jednak Fujifilm wypuściła pierwsze aparaty fotograficzne oraz obiektywy.

Historia Fujifilm – era analogowa

W 1956 roku firma skonstruowała pierwszy japoński komputer o nazwie Fujic. Miał on pomóc w obliczeniach odnoszących się do projektowania torów optycznych. Zajmował on niemałą powierzchnię 8 m kwadratowych i składał się aż z 20 tyś. części! Z Fujic korzystały również japońskie uniwersytety oraz ośrodki naukowe.

W latach 60 firma Fujifilm postanawia rozpocząć sprzedaż swoich produktów na większą skalę także poza Japonią. Powstają jej przedstawicielstwa niemalże na wszystkich zamieszkałych kontynentach. W następnych latach prowadzi handlową batalię z Kodakiem na filmy do aparatów. Co prawda Kodak ma więcej udziałów na rynku, ale Fujifilm posiada więcej zwolenników wśród profesjonalistów i osób zajmujących się fotografia na poważnie.

Tokio, Japonia

Historia Fujifilm – era cyfrowa

W 1988 roku firma Fujifilm przedstawia pierwszy na świecie w pełni aparat cyfrowy wypuszczony do użytku konsumenckiego. Aparat Fujix DS-1P, bo tak się nazywał, był przełomem w dziedzinie technologii fotograficznej. Lata 90 były bardzo dobre dla firmy. Z powodzeniem weszła ona w cyfrową epokę fotografii wprowadzając przy tym wiele odkrywczych patentów.

Przez lata firma Fujifilm była uznawana za prekursora w dziedzinie sprzętu fotograficznego i aparatów. Obecnie produkty marki Fujifilm nadal są uważane za jedne z najlepszych. Na rynku co prawda nie jest jeszcze tak popularna, jak Nikon, jednak jej popularność cały czas rośnie.

Linki:
Oficjalna strona Fujifilm: http://www.fujifilm.com/
Sklep internetowy – Fujifilm: https://notopstryk.pl/pl/producer/Fujifilm/6
Więcje na temat historii marki znajdziesz na: https://www.optyczne.pl/index.php?art=256