Fitting kijów golfowych w Katowicach

Kategorie Hobby,Poradnik,Sport
Golf

Fitting kijów golfowych – co to jest?

O tym, czym jest fitting kijów golfowych mogły słyszeć jedynie osoby, które czynnie uprawiają golf, bądź są nim żywo zafascynowane. Dla innych może kojarzyć się przede wszystkim z czymś zaawansowanym i raczej skierowanym tylko do tych najbardziej doświadczonych i najlepszych zawodników. A zdaniem całej reszty ‚fitting’ kojarzy się po prostu z przymierzaniem czegoś albo z niczym konkretnym. Fitting kijów golfowych jednak nie jest niczym niezwykłym ani też czymś skierowanym wyłącznie do zawodowców. Polega on po prostu na dobraniu odpowiednich kijów do gry w golfa.

Jak wygląda fitting kijów golfowych?

Fitting kijów to szereg wielu czynności, pomiarów i analiz, dzięki którym można dobrać idealny sprzęt golfowy konkretnej osobie – zawodnikom ze sporym stażem, ale także i amatorom, który dopiero postanowili rozpocząć swoją przygodę z grą w golfa. Kije powinny być dopasowane do predyspozycji motorycznych, fizycznych i stylowi gry konkretnej golfiście czy golfisty.

Dlaczego warto?

Fitting golfowy staje się obecnie coraz modniejszy. Wbrew pozorom jest bardzo istotny i może znacznie polepszyć wyniki gry każdego zawodnika. Producenci zajmujący się kijami golfowymi chcą ze swoimi produktami trafić do jak najszerszej grupy odbiorców. Chcą, aby ich produkty odpowiadały wszystkim zainteresowanym. Ale jest to niezwykle trudne do osiągnięcia, bowiem każdy człowiek ma inny wzrost, jest inaczej zbudowany, posiada też inne preferencje i umiejętności. Każdy ma także swój niepowtarzalny styl gry – z tego też powodu właściwie każda osoba, której gra bądź chce grać w golfa powinna zdecydować się na fitting kijów. Taka osobie nie tylko poczuje komfort z powodu dopasowanych kijów, ale także i znacznie poprawią się wyniki jej gry. Fitting kijów najczęściej oferują sklepy sportowe. W Katowicach można się na niego zdecydować tutaj – https://golfteam.pl/content/11-fitting-katowice. Golfteam to obecnie największa sieć sklepów z profesjonalnym sprzęt do gry w golfa w całej Polsce.