Dlaczego prywatne przedszkola są lepsze od publicznych?

Kategorie Poradnik
przedszkole

Termin związany z prywatnością placówki edukacyjnej, od razu kojarzy nam się z wysokimi opłatami, na które zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić. Czasami jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji z posłaniem dziecka do prywatnego przedszkola, ponieważ nie było już miejsca w placówkach publicznych. Prywatne ośrodki przywołują u nas zazwyczaj negatywne skojarzenia, ponieważ większość rodziców nie uczęszczała do tego typu szkół. Kojarzy nam się to z wysokimi opłatami, na które bardzo często nie możemy sobie pozwolić. Ale czy na pewno tak jest? Czy faktycznie nie stać nas , aby nasze dziecko uczyło się w prywatnej placówce? Prywatne przedszkole z pewnością spełni nasze oczekiwania względem edukacji naszych maluchów.

przedszkole

Opłaty

Przedszkola prywatne wymagają comiesięcznych wpłat za edukację naszych dzieci, jednakże placówki publiczne również nie są za darmo. Przedszkola publiczne wymagają także opłat jak na przykład za jedzenie, opiekę, sprzęt. Nie jest to miejsce, gdzie nasze dzieci będą tam zupełnie za darmo. Opłaty w prywatnych placówkach są odpowiednio większe od publicznych z różnych względów i zalet jakie przedszkola te posiadają.

Otwarte przez cały rok

Przedszkola prywatne mogą nam zagwarantować opiekę przez cały rok. Bez względu na wakacje czy ferie zimowe, co więcej prywatne placówki są z reguły zamykane dopiero po 17, dzięki czemu bez problemu będziemy w stanie odebrać nasze pociechy do domu w przypadku porannych zmian.

Wiele możliwości

Dzieci mają do dyspozycji wiele zajęć, które mogą rozwijać je w ulubionych przez nich dziedzinach tak jak: teatr, fotografia, sport, czy kuchnia. Dzięki temu dzieci nie są ograniczone do podstawowego programu nauczania jaki przypada na placówki publiczne, które uniemożliwiają naszym dzieciom wszechstronny rozwój i progres. Co więcej przedszkola prywatne mają do zaoferowania także wiele programów językowych, które powinny odpowiednio przygotować nasze maluchy do nauki języków obcych.

 

Prywatne przedszkole – Częstochowa

Hocki-klocki to prywatne przedszkole w Częstochowie, które umożliwi naszym pociechom właściwy rozwój oraz ukierunkowuje ich na nowe ścieżki, dzięki którym będzie im łatwiej podejmować decyzje związane ze swoją przyszłością zawodową. Prywatne przedszkole jest dostępne w dwóch różnych placówkach. Częstochowa ul. Łęczycka 29A i ul. Wieluńska 25.