Czy opłaca się robić dalej kursy na wózki widłowe?

Kategorie Poradnik
wózek widłowy

Kilka lat temu doszło do wielkiego wstrząsu rynkiem magazynowym i wiele pracowników zaczęło wyrabiać odpowiednie uprawnienia na prowadzenie wózków widłowych. Kursy i szkolenia służą przede wszystkim podnoszeniu naszych kwalifikacji zawodowych oraz kompetencji. Dzięki szkoleniom jesteśmy w stanie więcej zaoferować przyszłemu pracodawcy, a jednocześnie to my stajemy się ciekawszym kandydatem na przyszłego pracownika w wielu firmach. Pomimo wielkiego szumu wokół tych szkoleń są one dalej wymagane i potrzebne, a pracy na magazynach nie brakuje. Co roku w Polsce powstaje kilkadziesiąt magazynów, a rąk do pracy zaczyna brakować. Z tego też powodu zapoczątkowano przyjmowanie pracowników ze wschodu, głównie z Ukrainy, aby zapełnić tę lukę kadrową. Niestety nie wszyscy pracownicy zza wschodniej granicy są zaopatrzeni w odpowiednie dokumenty, które mogłyby im pozwolić na poruszanie się wózkiem widłowym po magazynach, dlatego też warto wiedzieć, że operatorzy wózków widłowych to nadal jedni z najbardziej wyszukiwanych pracowników na rynku pracy.

 

Jak uzyskać uprawnienie na wózki widłowe?

Wózki widłowe są pojazdem silnikowym, dlatego podobnie jak samochody wymagają od kierowcy uzyskania odpowiednich papierów, które pozwolą na poruszanie się takim pojazdem. Szkolenia i kursy składają się z części teoretycznej, która polega głównie na wykładach oraz części praktycznej, gdzie każdy zdający kurs posiada odpowiednią ilość godzin do wyjeżdżenia, aby nabyć umiejętności, które pozwolą nam prawidłowe kierowanie pojazdem na magazynie i poza nim. Po ukończeniu odpowiednich szkoleń nadchodzi czas na kolejną część czyli egzaminy. Testy polegają na takim samym układzie jak część szkoleniowa. Na początku jest test teoretyczny, który ma za zadanie sprawdzić nabytą przez nas wiedzę, a następnie dochodzi do egzaminu praktycznego, który sprawdza nasze umiejętności poruszania się pojazdem w terenie.

 

 

Serwis wózków widłowych

Firma CWW Blum oferuje nam sprzedaż, wynajem oraz serwis wózków widłowych różnych marek. W ofertę wchodzi także sprzedaż części oraz opon do wózków widłowych, które można pozyskać po całkiem atrakcyjnych cenach. Wszystkie informacje potrzebne informacje można sprawdzić tutaj.