Catering – nie tylko jedzenie na dowóz!

Kategorie Poradnik,Życie

Przez wielu uznawany za świetne rozwiązanie dla zabieganych, przez innych zaś jako świetna alternatywa dla osób, które nie lubią gotować. Można powiedzieć, że na ogół catering traktowany jest jako usługa gastronomiczna, która realizuje tak zwane “szybkie jedzenie na wynos”. Owszem w większości firm tak to wygląda, jednak trzeba również podkreślić, że usługa cateringowa w Polsce bardzo ewoluowała. Zmieniła się także świadomość zdrowego odżywiania. Ludzie chcą jeść nie tylko świeże posiłki ale takie, które zostały przygotowane na bazie dobrych jakościowo produktów. Temat ten dotknął niejako branżę cateringową, firmy cateringowe konkurują ze sobą oferując coraz ciekawsze menu w którym można znaleźć już nie tylko “szybkie jedzenie” ale zgodne z preferencjami żywieniowymi, pozbawione alergenów, czy opracowane przy uwzględnieniu konkretnej dawki kalorii.

Catering dietetyczny

Jedną z najbardziej popularnych usług w ostatnim czasie w branży cateringowej jest tak zwany catering dietetyczny. Polega na  dostarczaniu całodziennego wyżywienia do domu lub pracy (tam gdzie wskażemy dostawę). Każdy posiłek jest zapakowany w osobny pojemnik tak, aby danie było gotowe do podgrzania i od razu do spożycia. Liczbę posiłków jak również kurację dietetyczną określamy sobie sami bądź na prośbę firmy cateringowej.

Posiłki na przyjęcia okolicznościowe

Coraz więcej ludzi decyduje się zorganizować przyjęcia okolicznościowe w restauracjach. Jest to bowiem duża wygoda, nie trzeba wtedy obsługiwać gości, bawić się w przygotowywanie menu wystarczy skorzystać z usługi cateringu. Mimo, iż catering kojarzy się z szybkim jedzeniem, firmy cateringowe dbają o ich jakość przygotowują posiłki świeże i z naturalnych produktów. Catering zdaje się być jedną z lepszych opcji jeśli chodzi o przyjęcia okolicznościowe. Jeszcze do niedawna było niewiele firm, które oferowały catering i obsługę przyjęć okolicznościowych. Obecnie w każdym mieście można zamówić usługę cateringu czy to Gdańsk czy w innym zakątku Polski nie brakuje takich firm. Tutaj możesz skorzystać z cateringu – Banglob – www.banglob.pl