3 idealne prezenty dla fotografa

Kategorie Poradnik
Obiektyw

Dla profesjonalnego fotografia robienie zdjęć to nie tylko praca, to pasja, to często jedna z najważniejszych rzeczy w jego życiu. Jeśli myślisz o zakupie prezentu pod choinkę dla takiej osoby to pozornie masz łatwe zadanie. Przede wszystkim nie kupuj nigdy fotografowi aparatu fotograficznego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś nie będzie mu w nim odpowiadać. Ale możesz zakupić mnóstwo dodatków, które na pewno go ucieszą.  

Monitor

Ten prezent nie jest taki oczywisty, ale dobry monitor do komputera może wiele zmienić w pracy fotografa. Standardowe ekrany nie ukazują rzeczywistych odcieni kolorów, więc jeśli po obróbce w programie graficznym zdecydujemy się wywołać zdjęcie możemy się nieco zdziwić po zobaczeniu ostatecznego wyglądu fotografii. Fotograf na pewno będzie wdzięczny za taki prezent. Warto zainwestować w taki zakup, np. marki Eizo – kliknij tutaj. Dobry monitor posłuży latami.

Obiektyw

Obiektywów nigdy za wiele. Fotografa na pewno ucieszy nowy obiektyw, ale upewnij się, że kupujesz taki, którego jeszcze nie posiada w swojej kolekcji. Producenci oferują obecnie mnóstwo różnych rodzajów obiektywów, więc na pewno znajdziesz coś, co będzie idealnie nadawało się na prezent dla fotografa.

Lampa błyskowa

Podobnie jak monitor, lampa błyskowa nie jest oczywistym prezentem. Przenośna lampa błyskowa będzie idealna dla osób lubiących uwieczniać na fotografiach światło i cień. W przypadku przenośnej lampy, fotograf będzie mógł połączyć dzienne światło ze sztucznym, co pozwoli mu uzyskać jeszcze ciekawszy efekt.